O energii przyszłości na Konferencji Dobra Energia w Katowicach

13 listopada 2017 | AktualnościTagged , , , , , , ,

O trendach kształtujących przyszłość w obszarze energii na konferencji Dobra Energia w Katowicach

Czyste środowisko to wyzwanie dla wszystkich: biznesu, włodarzy miast i gmin. W Polsce nadal oddychamy powietrzem bardzo złej jakości i w Unii Europejskiej jesteśmy pod tym względem w niechlubnej czołówce. Dlatego tak ważne jest by umiejętnie korzystać nowoczesnych źródeł do wytwarzania energii. Jakie są megatrendy kształtujące przyszłość energetyki i jak zwiększać udział OZE w miksie energetycznym? Jakie korzyści dla miast, gmin i biznesu wiążą się z wykorzystaniem przez nie odnawialnych źródeł energii? Dlaczego warto z nich korzystać? O tym między innymi dyskutowali uczestnicy konferencji Dobra Energia w Katowicach, której partnerem merytorycznym był Global Compact Network Poland w ramach Programu „Zrównoważone Miasta”.

W panelu: Energia jutra, Polska jutra obok Kamila Wyszkowskiego – Dyrektora Generalnego Global Compact Network Poland udział wzięli Irena Dobosz z Ikei, Maciej Gramatyka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Daniel Wolny z Urzędy Miejskiego w Katowicach oraz Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii. Uczestnicy dyskutowali o tym jak nowoczesne technologie ograniczające zużycie energii mogą podnieść jakość życia mieszkańców miast i o tym jak zarówno biznes i samorządy lokalne mogą wspierać zrównoważony rozwój otoczenia.

Konferencja odbyła się w Muzeum Śląskim pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice.