Po raz pierwszy Standard przyjmuje cała Grupa

6 grudnia 2017 | Aktualności

4 grudnia w siedzibie Kulczyk Investment miała miejsce ceremonia, podczas której wszystkie spółki w ramach Kulczyk Investment podpisały Deklarację przyjęcia Standardu Programu Etycznego. Do grona sygnatariuszy Standardu wypracowanego przez Global Compact Network Poland i partnerów biznesowych przystąpiły: Autostrada Wielkopolska S.A., Autostrada Wielkopolska II S.A., Autostrada Eksploatacja S.A., Polenergia S.A., CIECH S.A., CIECH Pianki, CIECH Sarzyna, CIECH Vitrosilicon, CIECH Soda Polska, CIECH Soda Romania, Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o.

Kulczyk Foundation, jako jeden z liderów Programu „Standard Etyki w Polsce”, przyjęła Standard podczas jego oficjalnej inauguracji już w zeszłym roku. Od tej pory Fundacja aktywnie współtworzy Program oraz wyznacza sobie nowe, ambitne cele. Jako pierwsza, postanowiła włączyć w działania Programu wszystkie spółki w obrębie Grupy Kulczyk Investment.

Warsztaty dla specjalistów ds. etyki i compliance oraz prace wewnątrz spółek, zaowocowały przyjęciem Standardu jednym głosem. Jak podkreśla Prezes Fundacji, Dominika Kulczyk – „Nie zapominamy, że najważniejszy jest człowiek. Dlatego dla Grupy Kulczyk Investments tak istotna jest etyka biznesowa, która na stałe wpisana jest w naszą strategię inwestycyjną i codzienną pracę. Nie wyobrażam sobie, aby można było cokolwiek tworzyć bez wsparcia wspólnie zaangażowanych osób i poszanowania praw oraz potrzeb człowieka”.

W ramach Programu „Standard Etyki w Polsce” Dominika Kulczyk –  jako bizneswoman, członek Rady Programowej Global Compact Network Poland oraz ambasador obszaru – współtworzy włącza się w działania grupy roboczej ds. równości i różnorodności w miejscu pracy.

Najbliższe wydarzenie poświęcone tej tematyce, współorganizowane z Rzecznikiem Praw Obywatelskich odbędzie się już 12 grudnia. W przyszłym roku natomiast planujemy wydarzenie wysokiego szczebla, współorganizowane z Giełdą Papierów Wartościowych w ramach międzynarodowej inicjatywy UN Global Compact i UN Women – „Ring the bell for gender equality”.

Podpisanie Standardu przez wszystkie spółki Kulczyk Investment było pierwszym tego typu działaniem wewnątrz Grupy, dodatkowo spowodowała, że pierwsza firma zagraniczna (CIECH Soda Romania), która przyjęła Standard Programu Etycznego, stworzony przez Global Compact Network Poland, który jest unikalnym narzędziem także na świecie.

Zdjęcie Kulczyk Foundation / Tatiana Jachyra