10 lat PRI (Zasad Odpowiedzialnych Inwestycji) – konferencja 14 kwietnia w Nowym Jorku

1 kwietnia 2016 | AktualnościTagged , , , , ,

Wspierana przez ONZ Inicjatywa Zasady Odpowiedzialnych Inwestycji (PRI, ang. Principles for Responsible Investment) stanowi międzynarodową sieć inwestorów współpracujących na rzecz stosowania sześciu Zasad Odpowiedzialnych Inwestycji w praktyce. Jej celem jest zrozumienie implikacji idei zrównoważonego rozwoju dla działalności inwestorów i wspieranie sygnatariuszy w uwzględnianiu tych kwestii przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych oraz w ich praktykach własnościowych. Implementacja Zasad ma prowadzić do wykształcenia bardziej zrównoważonego globalnego systemu finansowego.

W tym roku Inicjatywa PRI obchodzi już dziesięciolecie. Inwestorzy i pozostali Partnerzy zaangażowani we wspieranie zrównoważonych praktyk inwestycyjnych będą świętować dotychczasowe sukcesy i debatować nad rozszerzeniem pozytywnych wpływów Inicjatywy podczas konferencji i uroczystej kolacji 14 kwietnia.

Podczas konferencji głos zabierze m.in. Michael R. Bloomberg Założyciel Bloomberg LP i Bloomberg Philanthropies oraz Burmistrz Miasta Nowy Jorku w latach 2002-2013. Po jego przemowie wypowiedzą się czołowi inwestorzy w panelu na temat wpływu PRI na przemysł inwestycyjny. Uczestnicy zastanowią się, czy celem Inicjatywy powinno być obecnie wywarcie wpływu w większym stopniu i w szerszym zakresie na pozytywne zmiany w społeczeństwie.

Dodatkowo PRI wspólnie z NYSSA (New York Society of Security Analysts) organizuje poranne spotkanie na temat transparentności w zakresie zmian klimatycznych i najnowszych trendów w dziedzinie zintegrowanej analizy.

Zapraszamy do zapoznania się z Zasadami Odpowiedzialnych Inwestycji i ze szczegółową agendą jubileuszowej konferencji PRI.