Biznes na zrecz zrównoważonej przyszłości. Liderzy ekologii w energetyce

2 grudnia 2019 | AktualnościTagged , , ,

W obecnych czasach działania biznesu na rzecz poprawy warunków ekologii i ochrony środowiska są niezwykłe ważne. W Polsce, niestety, mamy do czynienia z coraz bardziej pogarszającym się stanem środowiska naturalnego, przykładem czego jest, chociażby smog. Na szczęście, promowanie i wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju ma coraz większe znaczenie dla polskich przedsiębiorstw oraz dla liderów świata biznesu.

W ramach projektu „Executive Club” 27 listopada w Warszawie odbyło się wydarzenie Sustainable Economy Summit, podczas którego zostały wyróżnione odpowiedzialne polskie firmy za działania w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju w gospodarce. Konferencja zebrała razem przedstawicieli  kadry zarządzającej polskich i zagranicznych korporacji.

 

Przebieg wydarzenia

Wydarzenie zostało otwarte wystąpieniem inauguracyjnym Kamila Wyszkowskiego, Representative/President of the Board GCNP, który mówił o Celach Zrównoważonego Rozwoju, jako strategicznym wyborze firm oraz o konieczności zaangażowania się w walkę ze zmianami klimatycznymi.

W ramach wydarzenia odbyły się panele dyskusyjne dot. zagadnień:

  • Gospodarka obiegu zamkniętego
  • Eko-miasto przyszłości
  • Innowacje w chemii i farmacji dla zrównoważonego rozwoju

Podczas drugiej części wydarzenia Kamil Wyszkowski wręczył wyróżnienia w kategorii „Lider ekologii w energetyce” spółce TAURON Polska Energia, która w znacznym stopniu przyczyniła się do projektów proekologicznych. Jest to firma, która wytwarza energię w 35 elektrowniach wodnych i 4 farmach wiatrowych. Skutkiem takich projektów była poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Kolejne wyróżnienie w kategorii otrzymała Grupa GPEC, działająca na rzecz innowacji w sieci ciepłowniczej kraju. Dzięki swoim kampaniom firma zachęcała do zmiany sposobu ogrzewania oraz do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Rezultatem działalności przedsiębiorstwa stała się redukcja emisji spalin, a więc i zmniejszenie emisji pyłu PM10.

 

Kategorie wyróżnień odpowiedzialnych firm

Doskonalenie metod i praktyk menadżerskich jest niezwykle ważne dla promowania wartości opartych na idei zrównoważonego rozwoju biznesu. GCNP gratuluje wyróżnienia Członkom UN Global Compact:

  • BNP Bank Paribas w kategorii “Lider Zrównoważonego Finansowania”
  • Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w kategorii “Lider Etyki w Biznesie”
  • Lafarge w Polsce w kategorii “Lider Zaangażowania Pracowniczego”
  • Deloitte w Polsce w kategorii “Lider Doradztwa dla Zrównoważonego Biznesu”

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym firmom działającym na rzecz zrównoważonego rozwoju:

  • SEGRO Poland w kategorii “Lider Zrównoważonego Budownictwa”
  • Fabryki Mebli Forte w kategorii “Lider Zrównoważonej Produkcji”
  • Michelin i DekoEko w kategorii “Lider Technologii dla Zrównoważonego Rozwoju”

 


Global Compact Network Poland już od 4. lat występuje w roli Patrona Honorowego wydarzenia, a Kamil Wyszkowski jest członkiem Rady Programowej i Kapituły Konkursu.

Zapraszamy do relacji z konferencji.

Więcej o wydarzeniu.