Biznes na zrecz zrównoważonej przyszłości. Liderzy ekologii w energetyce
2 grudnia 2019 | AktualnościW obecnych czasach działania biznesu na rzecz poprawy warunków ekologii i ochrony środowiska są niezwykłe ważne. W Polsce, niestety, mamy do czynienia z coraz bardziej pogarszającym się stanem środowiska naturalnego, przykładem czego jest, chociażby smog. Na szczęście, promowanie i wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju ma coraz większe znaczenie dla polskich przedsiębiorstw oraz dla liderów świata biznesu.
W ramach projektu „Executive Club” 27 listopada w Warszawie odbyło się wydarzenie Sustainable Economy Summit, podczas którego zostały wyróżnione odpowiedzialne polskie firmy za działania w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju w gospodarce. Konferencja zebrała razem przedstawicieli kadry zarządzającej polskich i zagranicznych korporacji.
Przebieg wydarzenia
Wydarzenie zostało otwarte wystąpieniem inauguracyjnym Kamila Wyszkowskiego, Representative/President of the Board GCNP, który mówił o Celach Zrównoważonego Rozwoju, jako strategicznym wyborze firm oraz o konieczności zaangażowania się w walkę ze zmianami klimatycznymi.
W ramach wydarzenia odbyły się panele dyskusyjne dot. zagadnień:
- Gospodarka obiegu zamkniętego
- Eko-miasto przyszłości
- Innowacje w chemii i farmacji dla zrównoważonego rozwoju
Podczas drugiej części wydarzenia Kamil Wyszkowski wręczył wyróżnienia w kategorii „Lider ekologii w energetyce” spółce TAURON Polska Energia, która w znacznym stopniu przyczyniła się do projektów proekologicznych. Jest to firma, która wytwarza energię w 35 elektrowniach wodnych i 4 farmach wiatrowych. Skutkiem takich projektów była poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.
Kolejne wyróżnienie w kategorii otrzymała Grupa GPEC, działająca na rzecz innowacji w sieci ciepłowniczej kraju. Dzięki swoim kampaniom firma zachęcała do zmiany sposobu ogrzewania oraz do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Rezultatem działalności przedsiębiorstwa stała się redukcja emisji spalin, a więc i zmniejszenie emisji pyłu PM10.
Kategorie wyróżnień odpowiedzialnych firm
Doskonalenie metod i praktyk menadżerskich jest niezwykle ważne dla promowania wartości opartych na idei zrównoważonego rozwoju biznesu. GCNP gratuluje wyróżnienia Członkom UN Global Compact:
- BNP Bank Paribas w kategorii “Lider Zrównoważonego Finansowania”
- Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w kategorii “Lider Etyki w Biznesie”
- Lafarge w Polsce w kategorii “Lider Zaangażowania Pracowniczego”
- Deloitte w Polsce w kategorii “Lider Doradztwa dla Zrównoważonego Biznesu”
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym firmom działającym na rzecz zrównoważonego rozwoju:
- SEGRO Poland w kategorii “Lider Zrównoważonego Budownictwa”
- Fabryki Mebli Forte w kategorii “Lider Zrównoważonej Produkcji”
- Michelin i DekoEko w kategorii “Lider Technologii dla Zrównoważonego Rozwoju”
Global Compact Network Poland już od 4. lat występuje w roli Patrona Honorowego wydarzenia, a Kamil Wyszkowski jest członkiem Rady Programowej i Kapituły Konkursu.
Zapraszamy do relacji z konferencji.
Więcej o wydarzeniu.






