COP 21, Dzień 6, 5 grudnia 2015

5 grudnia 2015 | Aktualności

Odpowiedzialny Biznes Podejmuje Działania 
Dziś jest „Action Day” na konferencji COP21 i po raz pierwszy w historii konferencji COP, świat biznesu dostał oficjalna rolę w Programie Działania Lima-Paryż Lima-Paris Action Agenda (LPAA).
Oczywistym jest, że odpowiedzialne przedsiębiorstwa podejmują działania, ruszają do akcji. Doprowadzając do konferencji COP21, podpisały ponad 2000 zobowiązań poprzez portal LPAA NAZCA (LPAA NAZCA portal). Wliczając w to ponad 30 inicjatyw współpracy – od wyznaczania celów dla nauki poprzez ustalanie cen węgla – oraz wymierne i określone w czasie zobowiązania indywidualne.

W ciągu zaledwie kilku dni, na konferencji COP21 podczas spotkania na wysokim szczeblu  Forum Biznesu W Trosce o Klimat (Caring for Climate Business Forum) zaprezentowane zostaną wszystkie zobowiązania podjęte przez świat biznesu. Wszystkie firmy są zaproszone do włączenia się i zobowiązania do śmiałych działań na rzecz klimatu. Odwiedź ONZetowski koncentrator działań UN-Business Action Hub i zobacz jak twoja firma może podjąć zobowiązanie lub znaleźć partnerów do działania.

Inicjatywa W Trosce o Klimat (Caring for Climate initiative) jest oficjalnym Forum Programu Agendy Lima Paryż (LPAA) zorganizowanym na konferencji COP21 przez UN Global Compact. Zostanie otwarte przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona ze specjalnym przesłaniem od Amerykańskiego Sekretarza Stanu Johna Kerryego.