Dobre praktyki partnerów: IKEA ogłasza nową strategię dla zrównoważonego rozwoju

8 czerwca 2018 | AktualnościTagged , , ,

7 czerwca, podczas Democratic Design Days w Älmhult, w Szwecji, została zaprezentowana nowa strategia zrównoważonego rozwoju. W jej ramach IKEA zobowiązała się do wycofania plastikowych produktów jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji do 2020 roku.

Strategia obejmuje także szereg różnych innych działań, których realizację przewiduje się na rok 2030:

  • Projektowanie wszystkich produktów IKEA w oparciu o zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, z zamiarem stosowania wyłącznie materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu;

  • Zwiększenie udziału produktów roślinnych w ofercie IKEA Food, takich jak wegetariańskie hot dogi, które będą dostępne w Polsce od sierpnia br.

  • Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie efektywności energetycznej z własnej działalności, by przyczynić się do przeciwdziałania zmianom klimatu;

  • Rozszerzenie oferty przystępnych cenowo instalacji fotowoltaicznych dla domu oraz innych rozwiązań w zakresie czystej energii na 29 rynków IKEA do 2025 r.

Wymienione wyżej działania dowodzą temu, że IKEA zamierza stawić czoło największym wyzwaniom współczesności, związanym z niezrównoważoną konsumpcją, zmianami klimatu i rosnącymi nierównościami społecznymi. Podejmowane wcześniej decyzje biznesowe, jak np. osiągnięcie 100% recyklingu odpadów kartonowych lub plany odzyskania wszystkich odpadów drewnianych i plastikowych do 2025 roku, pokazują zaangażowanie partnera Global Compact Network Poland w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Z pełną informacją można zapoznać się w komunikacie IKEA tutaj.

Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG)