XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy pod hasłem “Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”

3 września 2017 | AktualnościTagged , , ,

W dniach 5-7 września odbywa się w Krynicy Zdroju XXVII Forum Ekonomiczne, tym razem pod hasłem “Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?“. Global Compact Network Poland kolejny raz został partnerem instytucjonalnym wydarzenia.

Co roku na Forum Ekonomiczne – największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej – przyjeżdża ponad 3 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z ponad 60 krajów.

Global Compact Network Poland będzie reprezentowane na kilku wydarzeniach w ramach Forum Ekonomicznego:

  • Transformacja ku gospodarce obiegu zamkniętego, gdzie jesteśmy
    Panel organizowany pod Patronatem firmy IKEA. Wśród poruszanych tematów: transformacja z gospodarki linearnej ku gospodarce obiegu zamkniętego, wsparcie dla przedsiębiorców w procesie transformacji, jakie kroki należy podjąć by przybliżyć się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Panel odbędzie się pierwszego dnia Forum Ekonomicznego, 5 września  – 16:25-17:25 w Starym Domu Zdrojowym.
  • Przyszłość sektora Oil&Gas: rola i znaczenie w polityce bezpieczeństwa energetycznego Polski
    Jednym z największych problemów globalnej gospodarki, z którymi muszą się mierzyć współcześnie niemalże wszystkie państwa na świecie, jest perspektywa stopniowego wyczerpywania się światowych złóż surowców energetycznych. W tym aspekcie szczególnie ważna wydaje się przyszła rola i znaczenie przedsiębiorstw z sektora Oil&Gas, które z jednej strony muszą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na paliwa węglowodorowe, z drugiej zaś próbować przewidzieć oraz przeciwdziałać możliwym scenariuszom związanym z ich niedoborem. Panel odbędzie się 6 września 13:15-14:15 – Dom Forum, Budynek C – Sala Podkarpackie.
  • Jakie trendy będą miały największy wpływ na jakość życia w domu?
    Dyskusja na temat jakości życia Polaków teraz i w najbliższej przyszłości, zachodzących zmian, które wiążą się z nasilającymi trendami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, digitalizacji, urbanizacji i wchodzącej nowej generacji konsumentów. Debata inspiracyjna będzie organizowana w strefie IKEA, 6 września w godzinach 14:30-15:30.

 

Global Compact Network Poland na zaproszenie Marszałka RP Marka Kuchcińskiego weźmie również udział w międzynarodowej konferencji z cyklu “Europa Karpat”, odbywającej się w ramach Forum Ekonomicznego. Podczas serii debat prelegenci poruszą najważniejsze tematy dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej: od historii, kultury i spraw społecznych po gospodarkę i bieżące problemy europejskie.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie Forum Ekonomicznego.