Global Compact Network Poland Partnerem Wpierającym filmu “Klątwa Obfitości”

7 listopada 2018 | Aktualności

Global Compact Network Poland jest partnerem wspierającym dokumentalnego filmu “Klątwa Obfitości” – dzieła słynnej reżyserki, dziennikarki, wieloletniej korespondentki BBC oraz Ambasadorki Zrównoważonego Rozwoju Global Compact Ewy Ewart.

Film odsłania kulisy i dramat nieudanej Inicjatywy Yasuni, z jej daleko idącymi globalnymi i regionalnymi konsekwencjami oraz ujawnia walkę Ekwadoru o pogodzenie ekologicznych ambicji z trudnymi realiami gospodarczymi i znaczącymi interesami naftowymi. Nie tylko przed Ekwadorem, lecz przed całą społecznością międzynarodową powstają dwa pytania: Czy powinniśmy zostawić ropę naftową w ziemi? I czym ryzykujemy, zważywszy na ekologiczne konsekwencje kontynuowania wydobycia ropy naftowej, jeżeli odrzucimy radykalną zmianę naszego podejścia do jej eksploatacji na całym świecie?

Przedpremierowe pokazy filmu “Klątwa obfitości” odbyły się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei i New Earth International Film Festival, a premiera spodziewana jest podczas Szczytu Klimatycznego w Katowicach (COP24). Razem z Ewą Ewart i jej zespołem do stworzenia filmu przyczynili się także Krupa Gallery, Polski Instytut Sztuki Filmowej, oraz Scorpio Studio. Jako Global Compact Network Poland wspieramy działania związane z pokazem i promocją filmu. Jest nam niezmiernie miło współpracować z tak zaszczytnym gronem osób, razem z którymi dążymy do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). 

Zapraszamy do śledzenia wiadomości o filmie “Klątwa Obfitości” na stronie.