Kálmán Mizsei – członkiem Rady Programowej UN Global Compact w Polsce

7 sierpnia 2014 | Aktualności

Pragniemy uroczyście poinformować, że do grona członków Rady Programowej Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce dołączył Kálmán Mizsei – znany ekonomista, wykładowca Central European University, były dyrektor regionalny UNDP na Europę i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw w randze Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ oraz były specjalny przedstawiciel Unii Europejskiej w Republice Mołdawii.

Kálmán Mizsei to węgierski ekonomista, który pełnił ważne funkcje w organizacjach międzynarodowych. W latach 1990-1992 był doradcą Prezydenta Narodowego Banku Węgier. W latach 1992-1995 pełnił funkcję wiceprezes ds. programów gospodarczych w EastWest Institute w Nowym Jorku. Kálmán Mizsei przewodniczył takim instytucjom jak: Hungarian Export Import Bank Ltd. and Hungarian Export Credit Insurance Ltd. Był także Dyrektorem AIG Global Investment Group dla Europy Środkowo-Wschodniej w latach 1997-2001.

W latach 2001- 2006, Mizsei pracował w Programie Narodów Zjednocznych ds. Rozwoju (UNDP) w randze Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ i jako Dyrektor Regionalny UNDP odpowiadał za działania ONZ w Europie i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Od 2007 do 2011 roku, Mizsei służył jako specjalny przedstawiciel Unii Europejskiej w Republice Mołdawii, gdzie był odpowiedzialny za negocjacje w sprawie Nadniestrza. W latach 2011-2013 współprzewodniczący Rady Polityki Romskiej w Open Society Institute.

Obecnie Kálmán Mizsei wykłada zajęcia z globalizacji i globalnego zarządzania na Central European University.