Kraków International Green Film Festival (18-25.08.2019)

11 sierpnia 2019 | AktualnościTagged , , , , , , , ,

Od 18 do 25 sierpnia 2019 r. w Krakowie odbywać się będzie Kraków International Green Film Festival. Organizatorem jest Green Festival Foundation. Global Compact Network Poland zostało partnerem wydarzenia. Wstęp wolny.

Festiwal odbędzie się już po raz drugi. Zaprezentowane zostaną różnorodne filmy o tematyce ekologicznej, pochodzące z wielu miejsc na świecie. Ponadto, każdego dnia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnych wydarzeniach towarzyszących i warsztatach. Część z prezentowanych produkcji jest skierowana do dzieci. Odbywać się będą także warsztaty dla najmłodszych.

W tym roku każdy z dni festiwalu ma inny temat.

W niedzielę, 18 sierpnia, filmy oraz wydarzenia towarzyszące odbywać się będą pod ogólnym hasłem „Zmiany klimatu”. Tego dnia prelekcję pod tytułem „Czy w pogoni za szczęściem wskoczymy w przepaść?” wygłosi Kamil Wyszkowski, Prezes Rady GCNP.

Poniedziałek to „Woda życia”. Poza seansami kilkunastu filmów o tej tematyce, organizatorzy proponują m.in. możliwość oddania butelek PET, by wymienić je w ten sposób na wielorazowe bidony.

Wtorek to „Planeta plastiku”. Tego dnia, poza trzema warsztatami z zakresu zero waste, odbędzie się też prezentacja pierwszego w Polsce kosmetomatu – czyli punktu, w którym można kupić kosmetyki do własnych opakowań.

W środę przyjrzymy się katastrofom ekologicznym. Tego dnia tematem warsztatów będą odnawialne źródła energii, w tym elektrownie domowe. Zapraszamy też na dwa seanse: o 19.30 zaprezentujemy naszą kampanię „Pierwsza doba bez smogu”, a o 21.00 film „Klątwa obfitości” produkcji Ambasadorki Zrównoważonego Rozwoju Global Compact – Ewy Ewart.

W czwartek i piątek tematami są kolejno „Ginące gatunki i dzika przyroda” oraz „Hodowla, żywność, ekologia”. Będzie okazja do zwiedzenia wystawy przedstawiającej portrety wszystkich gatunków żyjących w niewoli, organizowanej przez National Geographic, a także do wzięcia udziału w prelekcji na temat FAIRTRADE oraz do spróbowania wegańskich hot-dogów oferowanych przez IKEA.

Sobota będzie ostatnim dniem pod hasłem: „Czy czeka nas koniec?”. W tym dniu, poza pokazami filmów które zostały nagrodzone na zeszłorocznej edycji wydarzenia, będzie można wziąć udział w festiwalu wegańskiego jedzenia. O godzinie 20.00 rozpocznie się gala finałowa rozdania nagród.

W niedzielę, 25 sierpnia, odbędą się wyłącznie pokazy nagrodzonych filmów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ideą oraz programem Festiwalu na stronie wydarzenia: https://www.greenfestival.pl/.