Pierwszy Kongres AGD (23-24.05.2018 – Łódź)

7 czerwca 2018 | Aktualności

Kongres AGD to forum wymiany myśli oraz dyskusja na istotne tematy branży wśród najważniejszych przedstawicieli i ekspertów sektora, a także reprezentantów rządu i samorządów. Po raz pierwszy w jednym miejscu zebrały się najważniejsze osoby z branży AGD, które stanowiły i stanowią o jej sile.

Jednym z prelegentów Kongresu był Kamil Wyszkowski, Representative, President of the Board Global Compact Network Poland:

Dziś na I Kongresie AGD w Łodzi mówiłem o problemie zwiększających się strumieni odpadów, gospodarce obiegu zamkniętego i problemie szarej strefy w branży odpadowej. Była też szansa na kilka chwil rozmowy z Minister Emilewicz i Premierem Glińskim. Cały Kongres oceniam bardzo wysoko. Ciekawe panele i mądre wnioski. Na kolacji spróbujemy podsumować i skonstruować działania na przyszłość. Jeśli uda się reformę rozpocząć od branży AGD i elektroodpadów i pokonać w tym segmencie mafie odpadową, to będę mógł zaliczyć ten wyjazd do dobrej inwestycji.

źródło: LinkedIn

Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się tutaj.

Branża artykułów gospodarstwa domowego jest od lat niezwykle ważnym sektorem polskiej gospodarki. Produkcja około 22 mln urządzeń dużego i małego AGD, plasuje Polskę na 1 miejscu w UE wśród producentów w tym sektorze.

ze strony internetowej Kongresu

Galeria zdjęć:

Organizatorzy:

Związek pracodawców AGD, CECED Polska jest jedyną w kraju reprezentacją producentów i importerów całego sektora. Doradzamy i konsultujemy z naszymi członkami branżowe stanowiska w tematach związanych z przemysłem, innowacyjnością, prawami konsumenckimi, efektywnością, czy gospodarką obiegu zamkniętego. CECED Polska to także monitoring sprzedaży, produkcji i eksportu AGD w kraju i Europie oraz eksperci w wielu kluczowych dla AGD dziedzinach.

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została utworzona w 1997 roku w drodze Rozporządzenia Rady Ministrów. Od lat pozyskuje do regionu łódzkiego polskich i zagranicznych inwestorów, którzy wraz z rozwojem technologii tworzą wartościowe miejsca pracy. Jedną ze specjalizacji ŁSSE jest branża AGD. Przez ostatnie 20 lat zainwestowało w Strefie ponad 20 firm produkujących sprzęt AGD oraz tych bezpośrednio z nimi współpracujących. Inwestorzy z branży utworzyli ponad 5000 miejsc pracy, co czyni tę gałąź kluczową dla rozwoju regionu.