Polska na 46 miejscu w Światowym Rankingu Szczęścia

20 marca 2017 | Aktualności

20 marca został opublikowany World Happiness Report 2017. Opracowała go grupa niezależnych ekspertów zgromadzonych przy Sustainable Development Solutions Network (SDSN).

1

SDSN to organizacja powołana do życia przez byłego Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki-moona w celu mobilizacji sektora nauki, społeczeństwa obywatelskiego oraz świata biznesu do opracowywania naukowych i technicznych ekspertyz, które będą wspierały zrównoważony rozwój na poziomie lokalnym, narodowym oraz globalnym.

World Happiness Report to zbiór danych na temat poziomu szczęścia obywateli ze 155 krajów publikowany w dzień obchodów Dnia Szczęścia. Jest to już piąte wydanie publikacji, które cieszy się szerokim zainteresowaniem rządów, społeczności międzynarodowej oraz organizacji ze względu na wagę informacyjną wskaźników dotyczących szczęścia obywateli dla formułowania różnego rodzaju polityk.

W tegorocznym rankingu pierwsze miejsce zajęła Norwegia, a dalsze kolejno Dania, Islandia oraz Szwajcaria. Polska uplasowała się na miejscu 46.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją.