Polski rząd wchodzi do Rady Rządowej UN Global Compact

14 grudnia 2018 | AktualnościTagged

Podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP 24, który odbywa się 3-14 grudnia w Katowicach, Polska zadeklarowała chęć przystąpienie do Grupy Rządowej UN Global Compact.

7 grudnia odbyło się spotkanie Lise Kingo, CEO& Executive Director UN Global Compact z Ministrem Inwestycji i Rozwoju Jerzym Kwiecińskim, podczas którego przedstawiciel Polskiego rządu ogłosił, że Polska zamierza przystąpić do inicjatywy ONZ – rządowej grupy UN Global Compact. Będziemy pierwszym krajem Europy Centralnej który podejmie taką inicjatywę. Jest to jeszcze jedna możliwość pokazać swoje zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dzisiaj ogłaszamy, że Polska zdecydowała dołączyć do specjalnej grupy środowiskowej organizowanej przez Narody Zjednoczone, by współpracować nad zwalczaniem zmian klimatu, jak również dla osiągnięcia zrównoważonych celów ONZ

Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju

Tuż po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, w której razem z Lise Kingo i Ministrem Jerzym Kwiecińskim uczestniczył Kamil Wyszkowski – Representative/President of the Board Global Compact Network Poland. 

Podpisanie Memorandum oraz oficjalne wejście do grupy rządowej razem z polskimi członkami Global Compact zaplanowane jest na marzec przyszłego roku podczas konferencji, którą jako Global Compact Network Poland będziemy współorganizować z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.