Prezentacja raportu “Zarządzanie Zasobami Wodnymi w Polsce – 2018” podczas Szczytu Miejskiego, COP24

11 grudnia 2018 | Aktualności

Podczas Szczytu Miejskiego, który odbywał się w Katowicach 5-6 grudnia jako wydarzenie COP24, odbyła się prezentacja raportu Global Compact Network Poland pt. “Zarządzanie Zasobami Wodnymi w Polsce 2018”.

Prezentował raport oraz kluczowe wnioski Łukasz Kolano, Executive Director GCNP and Co-Chair RNC UNGC. Raport został wydany w ramach programu “Water Management” dzięki współpracy z Partnerami Głównymi: Grupa LOTOS, Grupa Azoty i Partnerami: L’Oreal Polska i Kraje Bałtyckie, Polskie LNG.

Raport powstał w wyniku podpisanego porozumienia Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Global Compact Network Poland (GCNP) w szczególności w zakresie wsparcia w dialogu pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym na temat współpracy w celu efektywnego zarządzania zasobami wodnymi i rozwoju sektora żeglugi śródlądowej w Polsce; porozumienia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z GCNP o wykorzystaniu doświadczeń krajowych i międzynarodowych do prac w ramach Inicjatywy Bałtyckiej i rozszerzenia działań ponadnarodowych w zakresie gospodarczej współpracy transgranicznej i transportowej.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

Partnerzy Główni w roku 2018

Partnerzy w roku 2018