Prof. Muhammad Yunus będzie gościem konferencji współorganizowanej przez Global Compact Network Poland

23 marca 2015 | Aktualności

Profesor Muhammad Yunus, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2006 roku, twórca koncepcji mikrokredytu i założyciel Grameen Banku, będzie gościem konferencji “The future of Europe: social economy first?”, która odbędzie się w Brukseli 25 marca.

Motywem przewodnim konferencji będzie szukanie odpowiedzi na pytanie o kierunek europejskiego rozwoju ekonomicznego, a dokładniej, debata na temat tego czy „społeczny biznes” (social business), koncepcja której autorem jest Muhammad Yunus, mógłby być jedną z dróg do zwiększenia konkurencyjności europejskiej gospodarki oraz uwolnienia niewykorzystywanego ludzkiego potencjału.

Konferencja organizowana jest przez biuro posła do Parlamentu Europejskiego Michała Boniego we współpracy z Global Compact w Polsce oraz w Belgii, THINKTANK ośrodek dialogu i analiz, Centrum Stosunków Międzynarodowych (CIR),KGHM Polska Miedź S.A., Microsoft Sp. z o.o., Totalizator Sportowy Sp. z o.o., a także Wyższą Szkołę Pedagogiczną, Antwerp Management School oraz Konfederacją Lewiatan.

Po powrocie naszej delegacji z Brukseli opublikowana zostanie relacja z konferencji.