Postanowienia porozumień paryskich z 2015 roku zakładają redukcję emisji gazów cieplarnianych, tak aby zatrzymać ocieplenie klimatu najlepiej na poziomie 1,5⁰ C. Sceptycy skłonni są powątpiewać czy to, ile jesteśmy w stanie zdziałać w najbliższych latach wystarczy do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Bez względu na owe szacunki i krytykę, konieczne jest podejmowanie zdecydowanych działań w różnych obszarach. UN Global Compact angażuje sektor prywatny w dyskusję nad problemami środowiskowymi i społecznymi. Stara się też doprowadzić do wprowadzenia zmian na lepsze w obecnym modelu gospodarczym.

Aby przeprowadzić zrównoważoną i sprawiedliwą transformację gospodarczą niezbędne jest zaangażowanie zarówno sektora publicznego, jak i biznesu. W ramach przygotowań do Climate Action Summit 2019 prace prowadzone są w 9 obszarach:

W każdy z nich włączają się także przedstawiciele sektora prywatnego, zaangażowani we współpracę z UN Global Compact. W nadchodzących zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie oraz Twitterze, by pozostać na bieżąco i móc lepiej zrozumieć cel nadchodzącego szczytu.