“Ring the Bell for Gender Equality” – Key-note speaker Katarzyna Kacperska

6 marca 2019 | Aktualności

Katarzyna Kacperska, Dyrektor Generalna Novo Nordisk Pharma, wystąpi w panelu dyskusyjnym pt. “Adoption of Standard of the Ethics Program toward Gender Equality in the Workplace and the Marketplace” podczas konferencji “Ring the Bell for Gender Equality”

Katarzyna Kacperska z Novo Nordisk związana jest od prawie 22 lat. W tym czasie zajmowała wiele istotnych dla firmy stanowisk zarówno w Polsce, Stanach Zjednoczonych Ameryki, jak i Danii.

Katarzyna Kacperska rozpoczęła karierę w polskiej filii Novo Nordisk jako Analityk Sprzedaży, a w kolejnych latach zajmowała stanowiska menedżerskie w działach komercyjnych i Marketingu – będąc odpowiedzialną m.in. za opracowanie strategii rozwoju dla obszaru diabetologii Polski i krajów Europy Wschodniej. W 2008 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie jako Vice President, Commercial Effectiveness prowadziła zespół komercyjny będąc jednocześnie członkiem zarządu filii amerykańskiej, przyczyniając się do wzmocnienia pozycji firmy na rynku amerykańskim.

W 2014 roku Katarzyna Kacperska objęła stanowisko w centrali Novo Nordisk w Kopenhadze jako Corporate Vice President, Diabetes Portfolio w dziale Commercial Strategy & Corporate Affairs. W tej roli była m.in. odpowiedzialna za rozwój portfolio insulin najnowszej generacji i wprowadzanie ich na rynki na całym świecie. Od maja 2018 roku Katarzyna Kacperska pełni funkcję Dyrektor Generalnej Novo Nordisk w Polsce.

Katarzyna Kacperska jest absolwentką Wydziału Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła wiele międzynarodowych szkoleń organizowanych m.in. przez Harvard Business School i Wharton School of the University of Pennsylvania.

Kluczowym celem działań Dyrektor Generalnej polskiego oddziału Novo Nordisk jest wzmocnienie dostępu do nowoczesnych metod leczenia cukrzycy, otyłości i hemofilii w Polsce oraz realizacja misji firmy, którą jest szeroko pojęta poprawa efektów leczenia oraz jakości życia pacjentów.

Istotnym obszarem zaangażowania jest także akcentowanie udziału Novo Nordisk – jako lidera innowacji w światowej diabetologii – w rozwoju polskiej gospodarki.

Konferencja “Ring the Bell for Gender Equality” odbędzie się 8 marca 2019 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Stanowi ona część międzynarodowej inicjatywy, stworzonej przez United Nations Global Compact, UN Women, the Sustainable Stock Exchanges Initiative, International Finance Corporation, the World Federation of Exchanges oraz Women in ETFs. W  zeszłym roku konferencja miała miejsce na Giełdach Papierów Wartościowych w 65 krajach zarówno jak i w Polsce. Wydarzenie odbywa się w ramach programu “Standard Etyki w Polsce”, organizowanego od 5 lat przez Global Compact Network Poland we współpracy z partnerami i ekspertami.