Save the Date: “Etyczny biznes a kryzys klimatyczny” – CEOs for Ethics initiative

22 sierpnia 2019 | Aktualności - WydarzeniaTagged , , , , , ,

Kolejne spotkanie “CEOs for Ethics” już 28 sierpnia!

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie “Etyczny biznes a kryzys klimatyczny”, w kontekście nadchodzącego Szczytu Klimatycznego Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa – UN Climate Action Summit, które odbędzie się w Nowym Jorku 23 września br.

Podczas szczytu liderzy państw z całego świata przedstawią swoje plany na rzecz zmniejszenia emisji CO2 o 45% do 2020 roku oraz do emisji zerowej do roku 2050. Dlatego w ramach spotkania, wspólnie z liderami standardów etycznych, chcemy zastanowić się nad etycznym wymiarem działań podejmowanych przez biznes w kontekście kryzysu ekologicznego, przed którym stoimy.

W wydarzeniu udział wezmą wybrani członkowie UN Global Compact, zarówno przedstawiciele biznesu, jak i zagraniczni goście, którzy dążą do jak najskuteczniejszego wypełnienia Agendy 2030.

“CEOs for Ethics”  to cykl spotkań będących częścią międzynarodowej inicjatywy CEO Roundtable. Spotkania będące przestrzenią wymiany doświadczeń i idei w zakresie zrównoważonego zarządzania, w którym uczestniczą wyłącznie liderzy świata biznesu.