SDG Business Forum

20 lipca 2018 | Aktualności

17 lipca 2018 roku rozpoczęła się trzecia edycja SDG Business Forum, w której udział biorą także przedstawiciele Global Compact Network Poland!

Mamy przyjemność zaprezentować zaszczytne grono panelistów i panelistek, którzy zabiorą głos podczas wydarzenia:

  • Marie Chatardová, President of the Economic and Social Council of the United Nations
  • Miroslav Lajčák, President of the General Assembly of the United Nations, 72nd Session
  • Amina Mohamed, Deputy Secretary General of the United Nations
  • Liu Zhenmin, Under-Secretary General for Economic and Social Affairs, United Nations
  • Lise Kingo, CEO and Executive Director, United Nations Global Compact
  • John W.H. Denton AO, Secretary General, International Chamber of Commerce
  • Erik Solheim, Executive Director, United Nations Programme
  • Guy Ryder, DirectorGeneral, International Labour Organization

Pełna lista uczestników znajduje się pod tym linkiem.

Forum biznesowe stanowi niepowtarzalną platformę służącą do wspierania biznesowych działań i współpracy zainteresowanych stron w celu osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) – sprzyja dialogowi, przyczynia się do powstawania nowych partnerstw oraz odkrywa innowacyjne rozwiązania biznesowe w celu przyspieszenia realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Liderzy biznesowi, przedstawiciele rządowi, agencje ONZ, najważniejsze międzynarodowe organizacje i grupy reprezentujące społeczeństwo obywatelskie spotkają się na Forum, by na bazie wspólnej platformy omówić zagadnienia związane z zaangażowaniem biznesu w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz Agendy 2030. Współgospodarzami zeszłorocznego SDG Business Forum byli: Międzynarodowa Izba Handlowa, UNDESA (UN Department of Economic and Social Affairs) oraz UN Global Compact.

Lise Kingo, Dyrektor Generalny UNGC, zauważyła, że dużo partnerów w sektorze prywatnym, zarówno jak i w sektorze publicznym oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego są zaniepokojeni szybko zbliżającym się terminem 2030 roku. Wtedy jak Amina J. Mohamed, Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ, w swoim przemówieniu zachęciła przedstawicieli biznesu z całego świata angażować się w wspólne działania dla osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju: „Zobowiązanie do prowadzenia odpowiedzialnego biznesu jest jednym z najsilniejszych wkładów, który firmy mogą wnieść do Agendy 2030”.

Podczas forum uczestnicy omówili szereg nowych narzędzi, pozwalających społeczności światowego biznesu działać w sferze dobrych praktyk, niezależnie od ich wielkości, branży czy regionu.

Tegoroczny SDG Business Forum zgromadził rekordową liczbę uczestników, która znacznie wzrosła od momentu jego stworzenia w 2015 roku.