Spotkanie Komitetu Sterującego Program SDG11 – Zrównoważone miasta

29 maja 2019 | Aktualności

Ok. 60 % ludności mieszka w miastach i zgodnie z prognozami naukowcy liczba ta będzie rosnąć z każdym rokiem. 

Urbanizacja krajów wraz z rosnącą liczbą mieszkańcy jest jednym z największych wyzwań XXI wieku. Dodatkowo miasta są szczególnie narażone na zmiany klimatyczne. Ekstremalne zjawiska pogodowe oraz drastyczna zmiana temperatury nie tylko szkodzą zdrowiu, lecz również wpływają na funkcjonowanie miast i gospodarki w całości. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieje możliwość poprawić obecną sytuację przez mądre i skuteczne zarządzanie miastami oraz przez wspólne akcje, które musimy podjąć już teraz.

Jednym z celów Programu SDG11 – Zrównoważone miasta, realizowanego przez Partnerów GCNP, jest poprawa sytuacji klimatycznej w miastach, szczególnie walka z zanieczyszczeniem powietrza i wody. 

29 maja 2019 r., odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego Program. Na wydarzeniu byli obecni Partnerzy Programu – członkowie Komitetu Sterującego, Partnerzy Merytoryczni, obserwatorzy i eksperci GCNP. 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały plany działań na rok 2019. Szczególna uwaga była poświęcona działaniom zmierzającym do poprawy jakości powietrza w Polsce oraz kampanii Pierwsza doba bez smogu“, gdyż problem zanieczyszczenia powietrza nadal pozostaje jednym z największych Polski.

W ramach partnerstwa GCNP z Miastem st. Warszawa mieliśmy zaszczyt gościć, Panią Justynę Głusman, Dyrektor i koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w Urzędzie Miasta st. Warszawy, która przybliżyła uczestnikom działania podejmowane w ramach klimatu przez miasto, a także zaprosiła do współpracy przy realizowanych projektach.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej na naszej stronie Flickr.