Spotkanie Komitetu Sterującego w ramach Programu „Zrównoważone Miasta”

10 maja 2018 | AktualnościTagged , ,

W dniu 9 maja 2018 roku odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego w ramach Programu  „Zrównoważone Miasta”. Program wiążę się takimi Celami Zrównoważonego Rozwoju jak: życie w zdrowiu, czysta energia, innowacje i infrastruktura, ochrona przyrody, ale przede wszystkim SDG 11 – Zrównoważone miasta.

Dyrektor Generalny Global Compact Poland – Kamil Wyszkowski – wystąpił z prezentacją o najważniejszych działaniach, które były podjęte w 2016 i 2017 r., a także opowiedział o nowych sukcesach oraz wyzwaniach. Szczegółowo omówiono postępy wdrożenia 14 rekomendacji Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z 17 stycznia 2017 roku.

Jednym z głównych tematów spotkania były działania medialne w ramach Programu, dzięki którym udało się poprzez szereg kanałów informacji dotrzeć do opinii publicznej, nie tylko alarmując o randze problemu, ale także przedstawiając praktyczne przykłady działań podejmowanych w ramach programu.

Mariusz Pitura – Dyrektor Kreatywny Walk Creative – przedstawił kampanię antysmogową „Pierwsza Doba bez Smogu”, która pojawi się w sieci oraz mediach outdoorowych. Kampania na razie została przedstawiona i poddana opinii jedynie w gronie Komitetu Sterującego. Uwagi członków zostały zebrane i niebawem zostanie uruchomiona.

Podczas spotkania każdy z członków Komitetu Sterującego opowiedział o działaniach, które jego firma podejmuje w celu poprawy jakości powietrza  oraz podniesienia jakości życia w miastach. Zostały omówione oraz przedyskutowane tematy zrównoważonego transportu, paliw alternatywnych, jakości powietrza wewnątrz budynków, zmiany rynku bazy grzewczej, edukacji obywateli i wiele innych.