Światowy Dzień ONZ – 24 października

24 października 2014 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień ONZ (UN Day) to najważniejsze w roku wydarzenie dla całego Systemu ONZ. Światowy Dzień ONZ obchodzony jest 24 października już od 1948 roku. To właśnie 24 października 1945 roku weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych, będąca dokumentem założycielskim Systemu ONZ. Wydarzenie to symbolicznie wyznaczyło datę obchodów UN Day.

W tym szczególnym dniu na całym świecie odbywają się dyskusje poświęcone dotychczasowym osiągnięciom, priorytetom i wyzwaniom stojącym przed systemem ONZ, jak i podmiotów z nim współpracujących.

W dobie dynamicznych zmian, które charakteryzują współczesny świat istnieje nieustanna potrzeba wielowymiarowego dialogu, który będzie w stanie współdziałać w obszarze Milenijnych Celów Rozwoju (MDG), jak i Post-2015 Development Agenda.

[separator top=”40″ style=”shadow”]

[imageframe lightbox=”no” style=”bottomshadow” bordercolor=”” bordersize=”0px” stylecolor=”” align=”center” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=””]Secretary-General Breifs Journalists[/imageframe]

[testimonials backgroundcolor=”#15546e” textcolor=”#ffffff”]
[testimonial name=”Ban Ki-moon” gender=”male” company=”Sekretarz Generalny ONZ” link=”” target=”_blank”]„Inicjatywa ONZ Global Compact pomogła wywołać istotną zmianę w mentalności sektora prywatnego w ciągu zaledwie jednej dekady. Bardziej świadomi liderzy już czynią zrównoważony rozwój podstawowym elementem strategii biznesowej.
Dziś, proszę was abyście stali się architektami lepszego świata. To, co kiedyś było apelem do członków założycieli Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest obecnie wezwaniem do mobilizacji liderów biznesu i społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie. Pomóżcie nam w zmierzeniu się z naszymi globalnymi wyzwaniami i budowaniu lepszego jutra”[/testimonial]
[/testimonials]

[separator top=”60″ style=”none”]