VI Forum młodych przedsiębiorców

13 maja 2016 | Aktualności

Global Compact w Polsce współorganizuje VI Forum młodych przedsiębiorców, które odbywa się w dniu dzisiejszym w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Forum ma na celu debatę środowiska akademickiego, administracji publicznej oraz start upów.

 

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przedstawiony przez Ministra Morawieckiego zakłada, iż rozwój innowacyjności to strategiczne zadanie Państwa polskiego. Nowopowstała Rada Innowacyjności, która jest międzyresortowyn instrumentem mającym budować przyjazne otoczenie dla firm i system wsparcia innowacji, ma za zadanie sprawić aby polskie produkty stały się wysoko cenionym dobrem na światowych rynkach. Debaty podczas forum miały na celu między innymi znalezienie odpowiedzi na pytanie jakie konkretne działania powinna podejmować Rada.

 

Zaangażowanie polskich przedsiębiorstw w finansowanie projektów B+R systematycznie wzrasta. Mimo to, wciąż stanowią mniej niż 1 % PKB. Obecni na Forum szukali odpwiedzi również na pytanie jak administracja rządowa powinna wspierać współpracę między nauką, a biznesem w kwestii rozwoju innowacyjności.

 

Wydarzenie otworzył Andrzej Arendalski, Prezes KIG, Patrycja Klarecja, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Eliza Kruczkowska, Prezes Fundacji Startup Poland oraz Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny Global Compact w Polsce.

 

Na forum usłyszeliśmy głosy wielu ciekawych osób poruszających się w środowisku, w którym powstają innowacje, m.in. Jadwigę Emilewicz, Podsekretarz Stanu odpowiedzialną za tematykę innowacji w Ministerstwie Rozwoju, Marcina Berme, Prezesa Audioteki, Piotra Zienia, Dyrektora ds. rozwoju technicznego w Polpharmie, Adama Ringera, Założyciela i szefa Green Caffè Nero czy Jakuba Turowskiego, Head of Public Policy for Poland w Facebooku.

 

Uczestnicy forum mieli okazję zapoznać się z case studies współpracy biznesu i startupów na przykładzie takich innowacyjnych przedsięwzieć jak Migam, Social WiFi, Zen Card czy Virgin Mobile Polska.

 

Z inicjatywy Global Compact w Polce w forum udział wzięli młodzi naukowcy studiujący na angielskich uniwersytetach : Oxforf, Cambridge iraz Imperial College London. W debacie z naukowcami wziął udział Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Maciej Chorowski, Dyrektor NCBiR.

received_10154837376012306

received_10154837358697306 received_10154837358742306 received_10154837375862306 received_10154837376242306