Trzecia sesja UN Global Compact Academy

18 maja 2018 | AktualnościTagged , , , ,

30 maja 2018 odbędzie się trzecia sesja UN Global Compact Academy. Gościnnie wystąpi Zeid Ra’ad Al Hussein, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka oraz Lise Kingo, Dyrektor Generalna United Nations Global Compact. Tym razem warsztaty będą dotyczyć znaczenia praw człowieka dla biznesu. Na webinarium, które dostępne będzie online z każdego miejsca na świecie, można zarejestrować się pod tym linkiem.

10 grudnia tego roku obchodzić będziemy 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Jest to zatem wyjątkowy czas dla Narodów Zjednoczonych, a także dla biznesu, by zastanowić się nad tym, jak daleko zaszliśmy na drodze do zapewnienia przestrzegania praw każdego człowieka w każdym miejscu na świecie. Znaczna część firm zdaje sobie sprawę z tego, że prawa człowieka są kluczowe dla odpowiedzialnego biznesu, jednak wciąż zauważalna jest dysproporcja pomiędzy deklaracjami a realnym działaniem. W jaki sposób wiodące firmy starają się zniwelować te różnice? Jak prawa człowieka mogą wpłynąć na osiąganie przez biznes lepszych wyników? Uczestnicy warsztatów dowiedzą się między innymi:

  • Dlaczego Powszechna Deklaracja Praw Człowieka jest tak ważna dla biznesu oraz w jaki sposób firmy mogą przyłączyć się do świętowania rocznicy jej uchwalenia?
  • W jaki sposób biznes może umieścić prawa człowieka w sercu swoich działań?
  • Dlaczego pokazywanie wpływu praw człowieka jest kluczowe dla odpowiedzialnego biznesu?
  • Jakie są przykłady wyzwań i dobrych praktyk biznesowych w czasach, w których żyjemy?

UN Global Compact Academy dostępna jest dla członków Global Compact.