Prezentacja raportu “Zrównoważone Miasta. Poprawa jakości powietrza” podczas Urban Summit, COP24

11 grudnia 2018 | Aktualności

Podczas COP24 w Katowicach odbył się Szczyt Miejski organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju we współpracy z Global Compact Network Poland. Szczyt trwał w dniach 5-6 grudnia i zgromadził przedstawicieli rządowych, pozarządowych i biznesowych. 

W trakcie sesji pt. “Air pollution in the cities – global action for local challenges” Kamil Wyszkowski, Reprsentative/President of the Board GCNP zaprezentował raport “Zrównoważone Miasta. Poprawa jakości powietrza”. Raport stworzony został razem z partnerami, wśród których znaleźli się przedstawicieli biznesowi oraz instytucjonalni i został wydany w ramach programu „Zrównoważone Miasta”, realizowanego przez Global Compact Network Poland.

Raport powstał w wyniku porozumienia pomiędzy Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju a Global Compact Network Poland w szczególności w zakresie doświadczenia Programu SDG11 Zrównoważone Miasta oraz współpracy z Ministerstwem w zakresie poprawy jakości powietrza w miastach, lądu przestrzennego, paktu urbanistyczno-architektonicznego oraz polityk miejskich powiązanych z SDG11; porozumienia z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii w szczególności w zakresie wymiany innowacji i rozwiązań dotyczących nisko i zero-emisyjnych systemów grzewczych, ograniczenia emisji zanieczyszczeń do  atmosfery i poprawy jakości powietrza oraz koordynacji i realizacji SDGs.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

Partnerzy w roku 2018