Dyrektor Generalny Kamil Wyszkowski gościem VI-ego Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie – 13-15 czerwca 2016

15 czerwca 2016 | Aktualności

W dniach 13-15 czerwca 2016 w Sopocie odbył się VI Europejski Kongres Finansowy.

Corocznie w Kongresie uczestniczy ponad 1000 przedstawicieli europejskich i krajowych instytucji administracyjnych, świata biznesu, polityki i nauki, regulatorów i nadzorców oraz mediów.

Jednym z zaproszonych gości był Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny Global Compact w Polsce, którego wystąpień mieliśmy okazję wysłuchać w dwóch panelach dyskusyjnych:

  •  “Dlaczego polscy przedsiębiorcy nie realizują zamówień publicznych” – w panelu dyskutowano o mechanizmach finansowania inwestycji środowiskowych i infrastrukturalnych w oparciu o fundusze powiernicze ONZ, Green Climate Fund czy GEF. Rozmowa moderowana była przez Krzysztofa Bolestę z “Polityka Insight”. Obok Kamila Wyszkowskiego uczestniczyli w niej byli Ministrowie Środowiska – Minister Marcin Korolec i Minister Maciej Grabowski oraz obecny wiceminister Rozwoju Witold Słowik, reprezentująca departament Ekonomiczny MSZ Pani Monika Antosik, wysocy przedstawiciele European Investment Bank i polskich banków oraz funduszy finansowych.

 

  • “Jak efektywnie wykorzystać paneuropejskie i światowe inicjatywy służące do finansowania infrastruktury” – podczas panelu zastanawiano się  jak poprawić wskaźnik udziału polskich firm w systemie zamówień publicznych ONZ. Obecnie wskaźnik udziału polskiego biznesu w przetargach ONZ wynosi zaledwie 0,01% a jest o co walczyć bo wartość przetargów to 17,8 miliarda USD rocznie. Trzeba pełnej mobilizacji i wszystkich rąk na pokład żeby ten poziom poprawić i zwiększyć udział polskiego biznesu w tym rynku. W panelu, obok moderującego panel byłego Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego i byłego wiceministra Janusza Ostapiuka, wiceminister Rozwoju Mariusz Haładyj, Barbara Ziółkowska z Banku Światowego, Dyrektor Maciej Fałkowski, Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ oraz Tomasz Budziak z Inicjatywy Firm Rodzinnych.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z obu debat:

Więcej informacji na temat Kongresu: http://www.efcongress.com/