Gala UN DAY 2021

24 października – w Dniu Narodów Zjednoczonych, ustanowionym na pamiątkę wejścia w życie Karty Narodów Zjednoczonych 24 października 1945 r. – odbyła się Gala UN Day 2021 organizowana przez UN Global Compact Network Poland. W spotkaniu udział wzięli Przedstawiciele i Przedstawicielki Partnerów UN Global Compact Network Poland

Gala UN Day to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego spotykamy się, aby porozmawiać o programach realizowanych w UN Global Compact Network Poland, podsumować mijający rok i podziękować Partnerom za wspólne działania!

„ONZ powstał w 1945 r. na zgliszczach cierpienia II wojny światowej po to, by już nigdy nie doszło do dramatu wojny światowej. By chronić świat przed złem, cierpieniem i biedą. Powstał, by chronić tak uniwersalne wartości jak dobro, sprawiedliwość i solidarność. By prawa człowieka były fundamentem dla naszego i przyszłych pokoleń i by empatia człowieka ogarnęła i ochroniła wszystkie istoty zamieszkujące Ziemię. Wreszcie powstał po to, by o Ziemię zadbać, bo nie mamy planety B” – powiedział, otwierając Galę, Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Partnerstwa programowe UN Global Compact Network Poland

Podczas spotkania wspólnie podsumowaliśmy mijający rok oraz wręczyliśmy nagrody naszym Partnerom w ramach trzech realizowanych w UN Global Compact Network Poland programów: Climate Positive, Standard Etyki w Polsce oraz Przeciwdziałanie Szarej Strefie, a także globalnej inicjatywy UN Global Compact Równe Szanse w Biznesie.

Nagrody w dowód uznania za podejmowanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju w trosce o przyszłe pokolenia trafiły do członków programu Climate Positive:

3M w Polsce, Atmoterm S.A., Bank Pekao S.A., BASF Polska Sp. z o.o., BNP PARIBAS Bank Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., DNB Bank Polska S.A., Domański Zakrzewski Palinka sp. k., Enea S.A., Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Gemini Holding Sp. z o.o., Górażdże Cement S.A., Grupa Azoty S.A., Grupa Żywiec S.A., IKEA Retail Sp. z o.o., ING Bank Śląski S.A., Kantar, L’Oréal Polska Sp. z o.o., Leroy Merlin Polska Sp. z o.o., mBank S.A., PepsiCo Poland, PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., Philips Polska Sp. z o.o., PKO Bank Polski S.A., PKP Energetyka S.A., Polenergia S.A., PreZero Polska Sp. z o.o., Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Robert Bosch Sp. z o.o., ROCKWOOL Polska Sp. z o.o., Santander Bank Polska S.A., SBB Energy, Schenker Sp. z o.o., Shell Polska Sp. z o.o., Siemens Sp. z o.o., Skanska Property Poland Sp. z o.o., Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia S.A, Stowarzyszenie Architektów Polskich, The World Bank, Unilever Polska Sp. z o.o., VELUX Polska Sp. z o.o., Viessmann Sp. z o.o., Walk PR Sp. z o.o. oraz Żabka Polska sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody w dowód uznania za podejmowanie ambitnych działań na rzecz respektowania standardów pracy, ochrony praw człowieka i standardów etycznych stanowiących fundament dla zrównoważonego rozwoju Polski i świata trafiły do członków programu Standard Etyki w Polsce:

3M w Polsce, Abris Capital Partners Sp. z o.o., Allegro.pl Sp. z o.o., BASF Polska Sp. z o.o., Biuro Tłumaczeń Lidex Sp. z o.o., BNP Paribas Bank Polska S.A., Crido, Diageo Polska Sp. z o.o., Domański Zakrzewski Palinka sp. k., DOZ S.A., ENEA S.A., Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY, ING Bank Śląski S.A., Kulczyk Foundation, L’Oreal Polska Sp. z o.o., NHOOD Services Poland Sp. Z o.o., PKP Energetyka S.A., Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o, Santander Bank Polska S.A., Skanska Property Poland sp. z o.o., STU ERGO Hestia S.A., T-MOBILE POLSKA S.A., Vogue Polska.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody w dowód uznania za podejmowanie ambitnych działań na rzecz przeciwdziałania korupcji i szarej strefie w celu budowania fundamentu dla zrównoważonego rozwoju Polski i świata trafiły do członków programu Przeciwdziałanie Szarej Strefie:

Prezero Polska Sp. z o.o., Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy!

 

Nagrody za wyznaczanie ambitnych celów korporacyjnych promujących przywództwo kobiet i równość płci w biznesie trafiły do firm członkowskich inicjatywy Target Gender Equality – Równe Szanse w Biznesie:

24/7Communication Sp. z o.o., 3M w Polsce, Abris Capital Partners Sp. z o.o., Adecco Poland Sp. z o.o, Allegro.pl Sp. z o.o., Amazon Poland Sp. z o.o., Apa Wojciechowski Sp. z o.o., Atmoterm S.A., BASF Polska Sp. z o.o., Biuro Tłumaczeń Lidex Sp. z o.o., BNP Paribas Bank Polska S.A., CIECH S.A., DLA Piper Giziński Kycia sp.j., DOZ S.A., Dr Irena Eris SA, Enea S.A., Fundacja Edukacyjna Perspektywy, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Ikano Bank AB SA Oddział w Polsce, IKEA Retail Sp. z.o.o., ING Bank Śląski S.A., KRUK S.A., Level UP Capital Sp. zo.o., Lidl Polska sp. z o. o., L’Oréal Polska, LPP S.A., Lynka Sp. z o.o., Netguru SA, NHOOD Services Poland Sp. zo.o., Nowy Styl Group – NSG TM Sp. z o.o., Orange Polska S.A., PKP Energetyka S.A., Polenergia SA, Polpharma S.A., Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o, Santander Bank Polska S.A., Siemens Sp. z.o.o, Skanska Property Poland sp. z o.o., Spectra Lighting Sp. z o.o., STU ERGO Hestia S.A., Syntoil S.A., T-Mobile Polska S.A., Walk PR Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć na stronie: Gala UN Day 2021 – relacja fotograficzna

Program ambasadorski UN Global Compact Network Poland

Podczas tegorocznej Gali zainaugurowaliśmy oficjalnie program ambasadorski UN Global Compact Network Poland – Ambasadorowie/ki Zrównoważonego Rozwoju. Pierwszym Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ został Jerzy Owsiak, założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak zgodził się zostać Ambasadorem Celu 17 – Partnerstwa na rzecz celów! Główne założenia tego celu to wzmocnienie środków wdrażania i ożywienie globalnego partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju!

Skuteczna realizacja Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju wymaga partnerskiej współpracy między rządami, sektorem prywatnym i społeczeństwem obywatelskim. Takie inkluzywne partnerstwa powinny być budowane w oparciu o zasady i wartości, wspólną wizję i wspólne cele, które stawiają człowieka i naszą planetę w centrum działań. Potrzebujemy takich partnerstw na szczeblu globalnym, regionalnym, krajowym i lokalnym.

Nominację wręczył Radosław Kaskiewicz, dyrektor zarządzający 3M w Polsce, członka UN Global Compact i Partnera w naszych programach Climate Positive oraz Standard Etyki w Polsce, a także Partnera głównego Gali UN Day.

Nagrody Architekta/Architektki Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Jak co roku podczas Gali UN Day 2021 wręczyliśmy też statuetki Architektek i Architektów Zrównoważonego Rozwoju!

Trafiły one do rąk wyjątkowych Osób, zaangażowanych w realne zmienianie otaczającej nas rzeczywistości na bardziej włączającą i zrównoważoną, wrażliwych na wszelkie przejawy dyskryminacji i nietolerancji. Nagrody wręczyli Przedstawiciele i Przedstawicielki byłych laureatów nagrody, ambasadorów, pracowników i Partnerów UN Global Compact Network Poland.

Jesteśmy zaszczyceni, że nagrody Architekta/Architektki Zrównoważonego Rozwoju 2021 trafiły do:

Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska – nagrodę wręczyli Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha;

Hanna Machińska – nagrodę wręczyli prof. Adam Bodnar i Zofia Piwowarek, UN GCNP; 

Jurek Owsiak – nagrodę wręczyli Prof. Mirosław Wyrzykowski i Marta Rogalska, UN GCNP;

Olga Malinkiewicz – nagrodę wręczyli prof. Michał Kleiber i prof. Maciej Nowicki;

Natalia Partyka – nagrodę wręczyli Michał Grzybowski, Philips, i Marta Wieliczko;

Sylwia i Piotr Krupa – nagrodę wręczyli Radosław Śmigulski, PISF, i Mateusz Damięcki;

Piotr Biedroń – nagrodę wręczyli prof. Piotr Wachowiak i Justyna Glusman, UM Warszawa oraz Kamil Wyszkowski, UN GCNP; 

Klimatyczny Dialog Młodzieżowy – nagrodę wręczyli Magdalena Rzeczkowska, Ministerstwo Finansów, i Maciej Krzyczkowski, IKEA.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Yearbook 2021

Jak co roku podczas Gali swoją premierę miała publikacja „Yearbook 2021”, opisująca działania UN Global Compact Network Poland oraz zawierająca ważne głosy i dobre praktyki polskiego biznesu zrzeszonego w UN Global Compact Network Poland!

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją na stronie: UN GCNP Yearbook 2021