3 dni debat, 11,5 tysięcy uczestników, 900 prelegentów – takie są liczby XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, która odbywała się 13-15 maja 2019 r. w Katowicach. 

Global Compact Network Poland miało zaszczyt nie tylko być Partnerem Instytucjonalnym wydarzenia, lecz również wziąć udział w panelach dyskusyjnych. Przedstawicieli Global Compact Network Poland znaleźli się w zaszczytnym gronie prelegentów Kongresu.

Kamil Wyszkowski, Representative/President of the Board GCNP, wystąpił podczas sesji Wciąż w Smogu i Dostępność Plus.

Podczas debaty o problemie zanieczyszczonego powietrza prelegenci omawiali konkretne działania, jakie mogą i muszą podjąć władze lokalne i krajowe w celu polepszenia obecnej sytuacji klimatycznej.

Jednym  z najważniejszych elementów w walce ze smogiem, o którym nie powinniśmy zapominać, jest edukacja.

Kamil Wyszkowski, Representative/President of the Board Global Compact Network Poland

Tematem przewodnim kolejnej sesji z udziałem Prezesa Wyszkowskiego był program rządowy Dostępność Plus, który został stworzony by podnieść jakość życia i zapewnić niezależność wszystkim obywatelom a skupia się na wspieraniu takich obszarów jak: architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi, konkurencyjność i koordynacja.

UN Global Compact pracuje z sektorem prywatnym i to jest bardzo istotny element z punktu widzenia rynku pracy i dostępu do zatrudnienia osób o różnych dysfunkcjach, w szczególności chodzi o standardy pracy, prawa człowieka w miejscu pracy i inne gwarantowane elementy.

 

Kamil Wyszkowski, Representative/President of the Board Global Compact Network Poland

Łukasz Kolano, Chair UN Global Compact Regional Network Council, Executive Director Global Compact Network Poland, wziął udział w debacie System podatkowy w Polsce, podczas której zaprezentował wyniki najnowszego raportu Global Compact Network Poland, przygotowanego wspólnie z Ministerstwem Finansów i Polskim Instytutem Ekonomicznym.

Dyskusja skupiała się na znaczeniu uszczelniania systemu podatkowego dla budżetu państwa oraz  wyzwaniach i możliwościach, jakie czekają na sektor finansowy Polski w przyszłości.

Łukasz Kolano, Chair UN Global Compact Regional Network Council, Executive

Director Global Compact Network Poland

Zapraszamy na stronę dedykowaną Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu dla uzyskania najnowszych informacji i relacji z wydarzenia.