Wiktor Schmidt

Wiktor Schmidt

Executive Chairman i współzałożyciel , Netguru

Wiktor Schmidt – Executive Chairman i współzałożyciel Netguru, firmy oferującej usługi doradztwa, tworzenia oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych.

Wiktor reprezentuje Netguru w mediach i na wydarzeniach branżowych oraz współprowadzi kluczowe inicjatywy, takie jak wspieranie różnorodności w firmie i wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju.

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat Netguru zmieniło sposób, w jaki ludzie korzystają z usług bankowych, słuchają muzyki, uczą się języków i wypożyczają rowery. Wśród klientów Netguru są m.in. firmy z listy Fortune 500 oraz startupy, takie jak Solaris Bank, Hive i inne.

Pod jego kierownictwem Netguru stało się jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, wyróżnioną m.in. przez Financial Times, Deloitte i Forbes. Obecnie firma ma na koncie ponad 600 ukończonych projektów i zatrudnia ponad 600 osób pracujących zdalnie lub w jednym z dziewięciu biur.

Wiktor Schmidt jest również aktywnym inwestorem w kilku startupach technologicznych, w tym Joymile i Lever, oraz członkiem rady nadzorczej Ten Square Games, studia tworzącego gry w modelu free-to-play. Jest również zaangażowany w europejską społeczność startupową poprzez mentoring i aktywny udział w takich organizacjach jak YPO, Hive61 i Startup Weekend.

Uzyskał tytuł magistra automatyki i robotyki na Politechnice Poznańskiej.

Wiktor wierzy, że takie wartości jak przejrzystość, różnorodność i równość są niezbędne w miejscu pracy. Silna kultura w Netguru jest naturalną realizacją jego dążenia do zbudowania firmy, w której sam chciałby pracować.