Spotkanie wysokiego szczebla “Polska w Radzie Rządowej UNGC & Polskie firmy w przetargach ONZ” (11.06.2019, Ptak Warsaw Expo)

Jednym z najważniejszych celów działań UN Global Compact jest silniejsze włączenia biznesu do współpracy z ONZ.

Mamy niezmierny zaszczyt poinformować, że 11 czerwca br. odbędzie się spotkanie wysokiego szczebla w związku z planowanym na lipiec podpisaniem umowy przystąpienia Polski do Rady Rządowej United Nations Global Compact (UNGC Government Group). O tym Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował  w zeszłym roku podczas COP24.

Polska będzie pierwszym krajem Europy Środkowej, który dołączy do Rady, w skład której już wchodzą Chiny, Dania, Finlandia, Hiszpania, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania oraz Włochy.

Rada Rządowa UNGC to forum państw, które wspierają inicjatywę Sekretarza Generalnego ONZ swoim zaangażowaniem w zakresie politycznym, finansowym i programowym.

Udział Polski w Radzie Rządowej UNGC ma na celu zacieśnić współpracę z Systemem ONZ, zarówno jak i włączyć polski biznes w globalny obieg informacji, do projektów i systemu zamówień publicznych ONZ a także wdrożyć standardy UN Global Compact, m.in. standardy etyczne, standardy pracy, przestrzeganie praw człowieka i dbanie o środowisko.

Spotkanie “Polska w Radzie Rządowej UNGC & Polskie firmy w przetargach ONZ”,  organizowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wspólnie z Global Compact Network Poland, zbierze razem Prezesów zrównoważonych firm, reprezentantów rządowych i instytucjonalnych oraz zagranicznych ekspertów, którzy nie tylko omówią konkretne case studies, ale też będą mogli spotkać się indywidualnie z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw.

Tegoroczne wydarzenie jest stworzone wzorem międzynarodowej inicjatywy “CEO Roundtable“, która ma na celu wzmocnić współpracę przedstawicieli firm zaangażowanych w UN Global Compact na drodze do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).