Implenentacja SDG – L’Oréal OD RECYKLINGU WODY DO GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO, CZYLI DROGA L’OREAL W POLSCE W KIERUNKU „SUCHEJ FABRYKI”

Implenentacja SDG – L’Oréal OD RECYKLINGU WODY DO GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO, CZYLI DROGA L’OREAL W POLSCE W KIERUNKU „SUCHEJ FABRYKI”

“Co dziewiąty mieszkaniec naszej planety nie ma dostępu do bezpiecznej wody. Oznacza to, że prawie miliard ludzi boryka się z tym problemem. Nasz styl życia, podróże, hobby – wszystko to wpływa na zwiększenie zapotrzebowania na wodę. Dlatego w grupie L’Oréal nie jesteśmy obojętni na potrzeby natury, a polska fabryka skutecznie redukuje zużycie wody.                                                                        Z początkiem 2017 r. podjęliśmy starania, aby wprowadzić w L’Oréal Warsaw Plant koncepcję „suchej fabryki” , według której woda z miasta wykorzystywana jest tylko jako woda trafiająca do produktu gotowego i woda sanitarna, natomiast cała pozostała woda wykorzystywana w fabryce musi zostać poddana oczyszczeniu i wykorzystywana ponownie w pętli. Ten proces wymaga zwiększenia stopnia odzysku, który osiągniemy poprzez wykorzystanie technologii wyparnej i odzysk wody z pozostałego ścieku, w efekcie czego staniemy się fabryką „zero liquid discharge”, co oznacza brak emisji ścieków poza teren fabryki. Jesteśmy dumni, że możemy realizować projekt Stacji Recyklingu Wody będący pierwszym krokiem do idei „suchej fabryki”, co ze względu na skalę produkcji w naszym zakładzie, umożliwi osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju nie tylko na poziomie kraju, ale całej Grupy L’Oréal.

(artykuł pochodzi z publikacji Yearbook 2018/19)