Adam Lamentowicz

W swojej 25 letniej karierze związany firmami i projektami z szerokiego wachlarza branżowego. Kluczowe doświadczenie obejmuje zarządzanie zmianą i restrukturyzacją, fuzje i przejęcia (w tym prywatyzacje) oraz finansowanie projektów i firm, z wieloletnim doświadczeniem w branży loterii i zakładów sportowych, branży technologicznej, FMCG, energii i chemii.

 

Nieprzerwanie i silnie związany z branżą loteryjną i zakładów wzajemnych od 2011 roku. Wcześniej wiele lat w branży chemicznej i telekomunikacyjnej i działając przy projektach fuzji i przejęć z innych branż.

 

Obecnie kieruje Spółką Superbet w Polsce, której stery przejął we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu Spółka stała się jedną z wiodących legalnych firm na rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Jednocześnie jest Prezesem Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej która zrzesza ponad 100 podmiotów działających legalnie w Polsce jako operatorzy i dostawcy rozwiązań technologicznych. Jest także inwestorem w firmie technologicznej dostarczającej rozwiązania systemowe dla branży hazardowej w wielu krajach.

 

Przed dołączeniem do Grupy Superbet, przez wiele lat związany z branżą loterii i zakładów sportowych w ramach pracy dla Grupy Intralot i w ramach organów spółek tej grupy. W latach 2012-2019 Prezes Zarządu Totolotek SA – firmy bukmacherskiej; w latach 2015-2019 Prezes Zarządu Intralot Nederland BV i Intralot Benelux BV firm dostarczających technologię (centralny system loteryjny i terminale loteryjne) i usługi operacyjne dla Holenderskiego Monopolu Loteryjnego (Nederlandse Loterij); w latach 2018-2019 Członek Zarządu w Intralot Inc. (USA) odpowiedzialny za uruchomienie dwóch marek oferujących zakłady sportowe w Stanach Montana i Washington DC (SportBetMontana; GambetDC) dla loterii Stanowych obsługiwanych przez Intralot Inc.

 

Absolwent studiów MBA (University of Wales), ukończył studia podyplomowe w dziedzinie e-commerce (University of Surrey); BABS (University of Glamorgan), a także szereg programów INSEAD czy Cornell University z dziedziny zarządzania i zarządzania zmianą.  Biegle posługuje się językiem polskim, angielskim i greckim z podstawową lub zaawansowaną znajomością rosyjskiego, niemieckiego i rumuńskiego.