Radosław Kaskiewicz

Radek Kaskiewicz jest managerem z 25-letnim doświadczeniem w obszarze sprzedaży i marketingu oraz zarządzania zespołami międzynarodowymi.

Od lutego 2021 r. zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego 3M w regionie Europy Wschodniej i w ramach struktur korporacyjnych odpowiada za zarządzanie oraz budowanie reputacji marki 3M w regionie, do którego należą Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Ukraina i Gruzja. Wcześniej pełnił rolę dyrektora grupy biznesowej ds. transportu i elektroniki, jednego z czterech sektorów biznesowych 3M, w regionie Europy Południowo-Wschodniej (Włochy, Grecja, Izrael, Turcja, Rumunia, kraje bałkańskie).

Radek dołączył do 3M w 1995 roku. Od tego momentu pełnił różnorodne role w ramach lokalnych, europejskich i globalnych struktur firmy. W latach 2004–2007 był liderem ds. rozwoju globalnego rynku w dziale taśm i klejów przemysłowych 3M, w St. Paul w USA. Po powrocie do Europy sprawował funkcję szefa sektora przemysłowego i energetycznego w Polsce, a następnie dyrektora zarządzającego 3M w regionie tworzonym przez Czechy, Słowację i Węgry.

Radek jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Carlson School of Management na Uniwersytecie w Minnesocie. Biegle włada językiem polskim, angielskim oraz rosyjskim.

W codziennej pracy Radek skupia się na budowaniu międzynarodowej kultury organizacyjnej w oparciu o etykę, zwraca także uwagę na globalne wyzwania związane z zarządzaniem m.in. diversity & inclusion i zrównoważony rozwój.

Prywatnie jest pasjonatem fotografii, podróży i poznawania innych kultur.