Iwona Sierżęga

Iwona Sierżęga – jedna z niewielu kobiet w Polsce zarządzająca spółkami z sektora elektroenergetycznego. W branży energetycznej działa aktywnie od ponad 21 lat. Przez wiele lat pełniła obowiązki Dyrektora Finansowego a następnie Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego  gazowej 116 MW elektrociepłowni w Nowej Sarzynie należącej do Grupy Polenergia. Od stycznia 2019 roku pełni rolę Członka Zarządu Polenergia S.A. nadzorując Pion Czystych Paliw i Ochrony Środowiska, gdzie między innymi rozwijane są nowe projekty wodorowe oraz prowadzona jest działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju biznesu.

 

Jako druga kobieta w historii została nagrodzona „Laurem Białego Tygrysa” polskiej energetyki. Trzykrotnie znalazła się wśród „100 Kobiet Biznesu” – prestiżowego rankingu prowadzonego przez Puls Biznesu, nominowana również na osobowość roku w kategorii efektywne zarządzanie firmą przy jednoczesnym działaniu na rzecz szeroko pojętej działalności społecznej.

 

Od września 2020 zasiada w Radzie Programowej Global Compact Network Poland skupiającej się na priorytetowych obszarach United Nations Global Compact, takich jak: prawa człowieka, ochrona środowiska, prawa pracownicze, wolność od korupcji.

 

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości oraz MBA w Stockholm University of Business.