Uruchamiamy ZEGAR KLIMATYCZNY

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi wspólnie z BNP Paribas Green Film Festival uruchamiamy ZEGAR KLIMATYCZNY. Chcemy, aby przypominał on, że czas na działanie jest właśnie teraz!

Zbliża się bowiem kolejny symboliczny moment – dzień, w którym temperatura Ziemi wzrośnie o 1,5°C w stosunku do ery przedprzemysłowej! Zegar pokazuje, ile czasu nam pozostało, aby wyzerować nasze emisje CO2, jeśli chcemy, by temperatura na Ziemi nie wzrosła o więcej niż 1,5°C w stosunku do ery przedprzemysłowej — wartość ta uznawana jest przez naukowców z IPCC za stosunkowo bezpieczną dla życia na Ziemi.

Godzina zero nastąpi… za niecałe 7 lat!
Zegar klimatyczny to projekt edukacyjny, który ma przyczynić się do zmotywowania nas wszystkich do działań na rzecz ograniczenia emisji CO2, zarówno poprzez zmianę zachowań indywidualnych, jak i zbiorowych.

22.04.2021 r. o 12.00 Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel i Prezes Rady UN Global Compact; Grzegorz Dukielski, Prezes Fundacji Green Festival oraz Andrzej Kulig, Wiceprezydent Miasta Krakowa, zainaugurują start instalacji ZEGARA KLIMATYCZNEGO na krakowskiej Tauron Arenie!

Zapraszamy na stronę: www.zegarklimatyczny.pl

#DzieńZiemi #EarthDay #ClimatePositive