#wstrzymajsmog – wręczenie nagród na Gali UN Day

Znani celebryci wstrzymali oddech, by nie oddychać zanieczyszczonym powietrzem – Wręczenie nagród dla Ambasadorów #wstrzmymajsmog. Finał kampanii. Konkurs z nagrodami. Przyznanie wyróżnień najaktywniejszym członkom. W gronie oficjeli z instytucji państwowych, Ambasadorów, celebrytów i członków i przyjaciół UN Global Compact, 24 października 2019 świętowaliśmy, jak co roku #UNDAY.

Polscy celebryci wstrzymują oddech – finał kampanii na Gali UN Day

Rozpoczęta w zeszłym roku akcja #wstrzymaj smog dotarła już do ponad 12 mln Polaków, pojawiając się w mediach ponad 500 razy! Duże zainteresowanie i rosnąca rzesza partnerów powodują, że kampania ciągle żyje i powiększa ilość zebranych godzin bez oddechu. W proteście do pogarszającego się stanu powietrza jakim musimy oddychać.

Robert Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Rafał Sonik, Agnieszka Cegielska oraz Remigiusz Wierzgoń podczas Gali zostali nagrodzeni statuetką, w ramach podziękowania za zaangażowanie w akcję i poprawę jakości powietrza wspólnie z #GCNP.

Co możemy z tym zrobić?

Każdy z Ambasadorów (a łącznie w kampanii było ich 50!!!) przedstawił hasło, z którym najbardziej się utożsamia, dając radę co każdy z nas, na co dzień, może zmienić, aby przyczynić się do walki ze smogiem.

Agnieszka Cegielska namawiała do ograniczenia spożycia mięsa, argumentując, że Polacy rocznie wyrzucają aż 9 mln ton żywności!

Nagrodę dla Agnieszki Cegielskiej z ramienia GCNP wręczył Marcin Szczudło, Wiceprezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny – Partner Główny Gali UN Day.

Robert Korzeniowski zachęcał, aby zmienić swoje nawyki i wykorzystać choć ułamek czasu na pieszy spacer. Czasem wystarczy wysiąść jeden przystanek wcześniej.

Nagrodę dla Roberta Korzeniowskiego w imieniu GCNP wręczyła Katarzyna Zajdel-Kurowska, Przedstawicielka Banku Światowego – Partnera Instytucjonalnego GCNP.

Joanna Jóźwik również namawiała do aktywnego stylu życia i choć sama przyznała, że często wybiera auto, zwróciła uwagę na benefity jazdą komunikacji miejskiej.

Wyróżnienie dla Joanny Jóźwik z ramienia GCNP wręczył Marek Dietl, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych oraz Członek Rady Programowej GCNP.

Rafał Sonik sam dużo robi dla klimatu. Od ponad 9 lat działa w ramach fundacji “Czyste Tatry”. Nawoływał, że każdy z nas może coś zmienić dla przyrody.

Wyróżnienie dla Rafała Sonika z ramienia GCNP wręczył Łukasz Kolano, Executive Director GCNP.

Remigiusz Wierzgoń przyznał, że w kwestii smogu świadomość jest wielkim problemem, dlatego tak ważna jest edukacja!

Nagrodę dla Remigiusza Wierzgonia z ramienia GCNP wręczył Rafał Sonik, Ambasador Kampanii “Wstrzymaj Smog”.

Dziękujemy wszystkim laureatom za poparcie dla kampanii i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej!