ZIEMIANIE ATAKUJĄ! – kolejna edycja raportu

W tym roku w Międzynarodowym Dniu Ziemi UN Global Compact Network Poland, Kantar Polska i Lata Dwudzieste podjęły decyzję o ścisłym połączeniu sił i współpracy przy realizacji kolejnych edycji raportu „Ziemianie atakują”, tworząc Komitet Sterujący złożony z przedstawicieli trzech organizacji.

W 2021 raport Ziemianie atakują! oprócz standardowych wskaźników świadomości klimatycznej i wiedzy na temat sytuacji ekologicznej, zawierać będzie również dane dotyczące edukacji klimatycznej w polskich szkołach.

„Jak wynika z raportu Ziemianie atakują 2020! nie jest dobrze. Polacy w pięciostopniowej skali ocen mają wiedzę na dwa z plusem. Badanie pokazuje, że mamy świadomość zagrożenia wynikającego z kryzysu klimatycznego, ale nie jesteśmy w stanie zdefiniować, na czym ono polega i jak mu przeciwdziałać. Dlatego rzetelna edukacja klimatyczna od przedszkola po uczelnie wyższe jest niezbędna” – zauważa Kamil Wyszkowski, UN Global Compact Network Poland.

✅ Jeśli popierasz postulat wprowadzenia edukacji klimatycznej w polskich szkołach, zapraszamy do podpisania petycji ✍ na stronie 

✅ Raport Ziemianie atakują 2020! dostępny jest na stronie