Dołącz do UN Global Compact i zostań częścią największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju biznesu.
Jak dołączyć?
Członkostwo w UN Global Compact to nie tylko prestiż, ale również wiele bezpośrednich i pośrednich korzyści wynikających ze znalezienia się w gronie firm aktywnie działających w obszarze zrównoważonego rozwoju i wypełniania Celów Zrównoważonego Rozwoju SDGs.
Członek United Nations Global Compact aktywnie włącza się w działania instytucji zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.
Członek otrzymuje:
- Pełen dostęp do zasobów globalnych oraz możliwość podejmowania inicjatyw na poziomie międzynarodowym;
- Pełen dostęp do zasobów ukierunkowanych na kraj, w którym operuje oraz możliwość podejmowania inicjatyw na poziomie krajowym;
- Pełen dostęp do platform i narzędzi internetowych UN Global Compact;
- Możliwość pełnego zaangażowania się w UN Global Compact Local Network, w kraju w którym operuje.

Jak dołączyć do UNGC w 2 krokach?

Wypełnij formularz online
Wypełnij formularz online dostępny poniżej:.
W ramach formularza znajduje się tzw. Letter of Commitment, skierowany do Sekretarza Generalnego ONZ przez Prezesa Zarządu (lub innego najwyższego przedstawiciela Państwa firmy), który będzie zawierał:
- deklarację zaangażowania w Global Compact oraz przestrzegania 10 zasad- deklarację składania rocznego raportu tzw. Communication on Progress (COP) Wzór pisma:
Po rejestracji zgłoszenie zostaje przyjęte do weryfikacji. O decyzji zostaną Państwo powiadomieni mailowo zazwyczaj w przeciągu 1-2 tygodni. .
Pismo generuje się automatycznie, a jego potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie przycisku podczas wypełniania formularza, który służy jako cyfrowy podpis najwyższego przedstawiciela firmy.

Informuj o działaniach swojej firmy
Członkowie United Nations Global Compact są zobowiązani do raportowania o postępach we wdrażaniu 10 zasad Global Compact. Jego celem jest zagwarantowanie i pogłębienie zobowiązań, zadbanie o rzetelność realizacji zasad oraz stworzenie bogatej skarbnicy praktyk korporacyjnych stanowiących fundament ciągłego doskonalenia.
Raport powinien zawierać opis podejmowanych działań i osiągniętych rezultatów (zazwyczaj w formie wskaźników ilościowych).
Z punktu widzenia firm stanowi narzędzie sprawowania kierownictwa, usprawniania procesu uczenia się, wspierania wysiłków na rzecz dialogu oraz promowania działań.
Od 2023 r. wprowadzamy nowy model raportowania „Communication on Progress” (CoP). Po więcej informacji na temat nowego modelu zapraszamy na stronę: https://unglobalcompact.org/participation
/report/cop