Katarzyna Zawodna

Katarzyna Zawodna

Prezes Zarządu , Skanska Commercial Development Europe

Katarzyna Zawodna, jako prezes spółki Skanska Commercial Development Europe od stycznia 2016 r., jest odpowiedzialna za strategię i działalność firmy w obszarze innowacyjnych inwestycji biurowych na terenie czterech szybko rozwijających się rynków Europy Środkowo – Wschodniej (ang. CEE): Polski, Czech, Rumunii i Węgier, w 10 największych miastach regionu.

Katarzyna Zawodna jest związana ze Skanska od 2006 roku, kiedy rozpoczęła pracę w zespole działu marketingu i leasingu Skanska Property Poland, gdzie zajmowała się promocją i sprzedażą realizowanych projektów. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskała tytuł akredytowanego profesjonalisty LEED i od 2009 roku wprowadzała na polski rynek pionierskie standardy zielonego budownictwa, dzięki czemu inwestycje Skanska były pierwszymi biurowcami w kraju certyfikowanymi w tym systemie. W 2010 roku objęła stanowisko menadżera ds. zrównoważonego rozwoju i weszła do zarządu firmy. Rok później została dyrektorem regionu północnego w Skanska Property Poland. W marcu 2014 roku objęła stanowisko dyrektora zarządzającego spółki. Za jej kadencji Skanska Property Poland umocniła pozycję jednego z największych i najbardziej aktywnych na rynkach regionalnych deweloperów biurowych w kraju. Podpisała umowy sprzedaży dotyczące siedmiu budynków biurowych na łączną kwotę 344 mln EUR, w tym pierwszą zrealizowaną przez Skanska na rynku CEE transakcję portfelową, w ramach której kupca znalazłay cztery biurowce zlokalizowane w Krakowie i Katowicach, o całkowitej powierzchni 63 000 mkw. Była to największa transakcja biurowa zrealizowana w 2015 roku w CEE oraz największa transakcja w historii działalności Skanska w tym regionie. W 2015 roku Skanska Property Poland rozpoczęła ponadto budowę siedmiu nowych inwestycji.

Katarzyna Zawodna jest także członkiem Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego, międzyśrodowiskowego projektu obywatelskiego działającego na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski. Jest laureatką wielu wyróżnień, m.in.: „Odważna w Biznesie” (Newsweek, 2014); „Bizneswoman Roku 2015” (Pulsu Biznesu), „Osobowość roku rynku nieruchomości 2015” (Eurobuild Awards).

Katarzyna Zawodna jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również tytuł akredytowanego profesjonalisty systemu certyfikacji środowiskowej LEED (LEED Accredited Professional).