Aktualności

Miło nam poinformować, że po zakończeniu pilotażu uruchomiliśmy nabór do udziału w I edycji projektu United Legals For Ukraine!

United Legals For Ukraine to projekt współtworzony przez United Nations Global Compact Network Poland i Kancelarię Sołtysiński, Kawecki, Ślęzak. Obejmuje nieodpłatną pomoc prawną świadczoną przez prawników dla m.in. Stowarzyszeń i Fundacji, a jego celem jest wsparcie prawne dla organizacji pozarządowych (NGOs), które podejmują się działań wspierających uchodźców z Ukrainy.

W ramach pilotażu pomogliśmy już 6 organizacjom. Nieodpłatną pomoc prawna została zrealizowana m. in. w zakresie ochrony danych osobowych, doradztwa podatkowego i finansowego oraz prawa pracy.

“W ramach projektu United Legals For Ukraine uzyskaliśmy rzetelne wsparcie pro bono od kancelarii prawnej SK&S. Ekspertyza, której potrzebowaliśmy w zakresie materiałów budowlanych z odzysku, stanowiła odpowiednią podstawę prawną do bezpiecznej wysyłki okien reuse do Ukrainy w ramach działań pomocowych skierowanych do osób odbudowujących swoje zniszczone domy. Cieszymy się, że możemy spokojnie gromadzić stolarkę z drugiego obiegu dalej i wysyłać ją tam, gdzie okna są najbardziej potrzebne. Z radością wyczekujemy dalszej współpracy na wiosnę.” – mówi Zofia Jaworowska, Founder of Fundacja BRDA

Twoja Fundacja pomaga Ukrainkom i Ukraińcom w Polsce lub w Ukrainie? Potrzebujesz wsparcia prawnego w prowadzeniu działalności? Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i zasadami dołączenia do projektu na stronie: https://ungc.org.pl/legalsforukraine/. Nabór do projektu został otwarty. Już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy.

 „Od pierwszych dni wojny w Ukrainie prowadzimy działania pomocowe. Jednym z naszych projektów jest United Legals For Ukraine, zrealizowany wspólnie z Kancelarią SK&S, w którym udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej organizacjom niosącym pomoc Ukrainkom i Ukraińcom.Zakończony pilotaż pokazał nam jak bardzo potrzebne jest profesjonalne wsparcie prawne, dlatego zachęcam organizacje, które potrzebują takiego wsparcia, do zgłoszenia swojego zapotrzebowania na pomoc.” – mówi Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy, UN GCNP

 „Zaangażowanie kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w projekt „United Legals for Ukraine” miało na celu zapewnienie nieodpłatnej pomocy prawnej organizacjom, które wspierają ofiary wojny w Ukrainie. Wspólnie z UN GCNP do inicjatywy zaangażowaliśmy stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty, które w ramach swojej działalności przeciwdziałają skutkom rosyjskiej agresji. Pomoc publiczna, prawo pracy, ochrona danych osobowych i doradztwo podatkowe to tylko niektóre z obszarów obejmujących wsparcie świadczone przez prawników kancelarii. Pragniemy kontynuować nasze działania w kolejnych etapach projektu.”” – mówi Sławomir Łuczak, Partner w Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Działania pomocowe w zakresie projektu United Legals For Ukraine są możliwe dzięki wsparciu biznesu, za które serdecznie dziękujemy.

10 lutego, 2023
United Legals For Ukraine
Miło nam poinformować, że po zakończeniu pilotażu uruchomiliśmy nabór do […]
23 marca, 2022
Spotkanie Pierwszej Damy RP z Sandą Ojiambo, CEO & Executive Director UN Global Compact
Podczas wizyty w Nowym Jorku Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda, […]
13 marca, 2022
Pomogliśmy w ewakuacji 1331 uchodźców z ukraińskich domów dziecka
Jako UN Global Compact Network Poland, inicjatywa ONZ zrzeszająca biznes […]
23 marca, 2022
#Property4Ukraine. Branża nieruchomości zapewnia dach nad głową dla 3 tys. uchodźców
Cztery warszawskie biurowce zamieniają się już w centra pobytowe dla […]
11 marca, 2022
Be careful! Przeciwdziałanie handlowi ludźmi podczas kryzysu uchodźczego