Apel ws. zwiększenia efektywności energetycznej budynków

Close up of business people hands together. Teamwork concept.

UN Global Compact Network Poland dołączył do grona sygnatariuszy apelu do Premiera w sprawie koniecznych działań z zakresu efektywności energetycznej w budynkach, zainicjowanego przez Falę Renowacji.

Pod apelem do Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego na temat konieczności postawienia tematu efektywności energetycznej budynków w centrum programu polskiej polityki energetycznej zmierzającej do uniezależnienia się od importu surowców energetycznych z Rosji i transformacji gospodarki w kierunku zeroemisyjnym, podpisało się już 26 organizacji.

To szansa na wykorzystanie olbrzymiego potencjału oszczędności energii drzemiącego w budynkach, które obecnie odpowiadają za około 40% zużycia energii w Polsce. Program wspierający efektywność energetyczną budynków będzie jednocześnie korzystnie wpływał na zmniejszenie ubóstwa energetycznego w polskim społeczeństwie, poprawę jakości życia Polaków (w tym poprawę jakości powietrza), a także na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w warunkach skokowych wzrostów cen importowanego gazu i węgla oraz zwiększy konkurencyjność polskiej gospodarki.

Sygnatariusze apelu rekomendują jak najszybszą modyfikację oraz poszerzenie istniejącego zestawu narzędzi wsparcia modernizacji energetycznych budynków tak, by tworzył on spójny system, realnie zachęcający społeczeństwo do inwestycji w efektywność energetyczną.

Z pełną treścią apelu można zapoznać się pod linkiem: Apel ws. zwiększenia efektywności energetycznej budynków