Bałtyk dla Wszystkich: Zrównoważony rozwój regionu pomorskiego w oparciu o potencjał turystyczny

Turystyka jest tą dziedziną pomorskiej gospodarki, która wykorzystuje rentę położenia nadmorskiego. Jej dynamiczny rozwój w ostatnich latach opiera się nie tylko na lotniczych czy lądowych połączeniach komunikacyjnych, ale również wodnych. W skali kraju, Trójmiasto i region stają się hubem komunikacyjnym, natomiast w kontekście turystycznym, spójna i dogodna komunikacja zwiększa atrakcyjność regionu. Położenie nadmorskie to zarówno szansa na wyróżnienie się, jak i wyzwanie, związane z przeciwdziałaniem skutkom zwiększającego się ruchu turystycznego.

Artykuł „Zrównoważony rozwój regionu pomorskiego w oparciu o potencjał turystyczny”, autorstwa Marty Chełkowskiej, Dyrektor Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, jest zapowiedzią raportu „Bałtyk dla Wszystkich”, który będzie miał swoją premierę 17 września 2021 r. podczas Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza. Obecnie jest on udostępniony w ramach przygotowań do konferencji organizowanej podczas akcji Czysty Bałtyk (27-28.08.2021). 

Pełna treść artykułu dostępna jest pod linkiem: Zrównoważony rozwój regionu pomorskiego w oparciu o potencjał turystyczny