Celem projektu jest kształtowanie świadomości w zakresie znaczenia ekologicznego trybu życia, a także inspirowanie młodzieży oraz dorosłych do podejmowania aktywności związanych z tworzeniem bezpiecznego świata dla kolejnych pokoleń.
Co czwarta młoda osoba ma obawy dotyczące zmian klimatycznych. Powszechna staje się świadomość i gotowość do podejmowania działań. UNICEF stworzył przestrzeń edukacyjną, dającą młodym ludziom możliwość do włączania się w działania związane z przyszłością planety.
W spotkaniu udział wzięły Ministra Klimatu i Środowiska – Paulina Hennig-Kloska, Ministra Edukacji Narodowej – Barbara Nowacka, Barbara Waszczuk – przedstawicielka Biura Rzecznika Praw Dziecka oraz przedstawiciel Sejmu Dzieci i Młodzieży – Paweł Mrozek.
Powołano także Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej, który inicjuje współprace między organizacjami młodzieżowymi a administracją publiczną
Eksperci zmierzyli się także z tematem „Współpraca międzypokoleniowa przy mierzeniu się z kryzysem klimatycznym” w panelu dyskusyjnym. Głos w dyskusji zabrali: Krzysztof Bolesta – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Joanna Mucha, Sekretarzyni Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, dr Aleksandra Kardaś z Fundacji Edukacji Klimatycznej, Szmo Kacprzak z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, Lidia Prabucka ze Szkolnej Konferencji Klimatycznej, Renata Bem – Dyrektorka Generalna UNICEF Polska, Zuzanna Borkowska z Open Dialogues International Foundation oraz Zuzanna Szpil – Senior Specialist Climate Positive Programme, UN Global Compact Network Polska.