Nagrodziliśmy liderów równości! Oto laureaci 1. edycji konkursu „Równe Szanse w Biznesie”

Z radością informujemy o wynikach 1. edycji naszego konkursu „Równe Szanse w Biznesie”. Laureatów ogłosiliśmy i nagrodziliśmy podczas piątkowego wydarzenia „Ring the Bell for Gender Equality” na warszawskiej GPW. To podmioty, które wyznaczają nowe standardy równości i różnorodności w polskim biznesie.

Spośród firm i organizacji, które zgłosiły się do 1. edycji konkursu, kapituła konkursu w składzie: Agnieszka Bacińska, Mateusz Damięcki, Agnieszka Filipiak, Milena Olszewska-Miszuris oraz Kamil Wyszkowski, wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach:

  1. Podmioty zatrudniające powyżej 250 osób:
  • Nagroda główna: ING Bank Śląski za kompleksowy program wspierający powrót do pracy po długiej nieobecności, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób powracających po przerwie związanej z rodzicielstwem lub opieką nad bliskimi.
  • Wyróżnienie specjalne: 3M Poland za całokształt działań na rzecz promocji kobiet i równości płac.
  1. Podmioty zatrudniające do 250 osób:
  • Wyróżnienie: Dalkia Polska za program „Women’s Energy in Transition”, promujący kobiety w branży energetycznej poprzez płatne staże dla studentek i absolwentek kierunków technicznych.
  1. Organizacje pozarządowe:
  • Nagroda główna: Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju za Akademię Rozwoju, program aktywizujący zawodowo i społecznie kobiety z małych miejscowości i obszarów wiejskich, wspierający rozwój przedsiębiorczości.

„Wierzymy, że równe szanse to fundament zrównoważonego biznesu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w 1. edycji konkursu mogliśmy niemal jednogłośnie wyłonić liderów pozytywnych zmian. To firmy, które już dzisiaj zasługują na to miano i stanowią inspirację dla całego środowiska biznesowego w Polsce” – podkreśla Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland i przewodniczący Kapituły konkursu.

Konkurs „Równe Szanse w Biznesie” to dla nas nie tylko okazja do uhonorowania najlepszych praktyk, ale także platforma wymiany wiedzy i doświadczeń, która ma inspirować do tworzenia bardziej inkluzywnych miejsc pracy.

Członkini kapituły, Milena Olszewska-Miszuris podkreśla, że: „Jak pokazuje wiele badań naukowych, różnorodność ma swoją biznesową wartość. Ciężko jednak ją utrzymać, jeśli brakuje kultury włączającej, równych szans i przynależności.”

Już wkrótce ogłosimy szczegóły dotyczące 2. edycji konkursu. Więcej informacji o konkursie TUTAJ