Raport „Biznes i prawa człowieka – razem dla zrównoważonego rozwoju”

Prawa człowieka są uznawane za niezbywalne i uniwersalne. Przysługują każdemu człowiekowi niezależnie od tego, gdzie mieszka, jakiej jest narodowości, jaką ma płeć czy orientację seksualną i inne cechy osobiste. Prawa te są determinowane przez szereg różnych czynników, takich jak deklaracje i konwencje międzynarodowe, uniwersalne wartości etyczne, konstytucje oraz regulacje prawne w poszczególnych państwach, kulturę, edukację czy świadomość.

Jeśli chcemy, aby niesprawiedliwość i zło zostały wykorzenione, musimy im przeciwdziałać aktywnie. Także w naszym osobistym mikrokosmosie, rodzinie, miejscu pracy, środowisku przyjaciół. Nie dajmy sobie wmówić, że nie mamy wpływu. Prawa człowieka i ich przestrzeganie to nasza wspólna odpowiedzialność. – mówi Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Biznes i prawa człowieka. Razem dla zrównoważonego rozwoju jest kolejną odsłoną corocznego raportu UN Global Compact Network Poland, w którym eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele biznesu dzielą się niezbędną wiedzą, doświadczeniem i sprawdzonymi praktykami w codziennym dbaniu o przestrzeganie praw człowieka w organizacjach. Raport jest dostępny pod linkiem: „Biznes i prawa człowieka – razem dla zrównoważonego rozwoju”