Yearbook 2020 / 2021

Jubileuszowe wydanie UN Global Compact Yearbook Poland 2020/21 przedstawia najnowsze trendy, zmieniające się standardy oraz strategie firm na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, w szczególności dobre praktyki biznesowe w tym zakresie w Polsce. 

Jak co roku Global Compact Network Poland publikuje swój strategiczny raport, w którym prezentowane są wszystkie wydarzenia z lat 2020-2021 realizowane z partnerami rządowymi oraz biznesowymi.

W tym roku prezentujemy Państwu jubileuszowe wydanie UN GCNP Yearbook 2020/21 z okazji obchodów 20-lecia UN Global Compact. Publikacja jest poświęcona działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym roku zaprezentowane zostały działania polskich członków UN Global Compact, które głównie skoncentrowały się na wyzwaniach związanych ze zmianami klimatycznymi, ekologią oraz etyką w biznesie w dobie Covid 19.

Inauguracja publikacji Yearbook 2020/21 odbyła się 24 marca podczas uroczystej debaty CLIMATE POSITIVE AGENDA 2021 z udziałem Fransa Timmermansa, Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.Michałem Kurtyką, Ministrem Klimatu i Środowiska, Jerzym Kwiecińskim, byłym Ministrem Finansów, Inwestycji i Rozwoju oraz przedstawicielami firm członkowskich UNGC. 

Jubileuszowe wydanie publikacji Yearbook 2020/21.pdf